D3 E vitamin


D3 E vitamin

Kedves doktor úr!

Szeretnék pontot tenni 1 régen keresett kérdésemre amire már nevetségesen sem kapok választ sehonnan sem.

Mindenki mást mond ezért önhöz fordulok bizalommal és nagy érdeklődéssel remélve hogy segít.

A d3 és a d vitamin ugyan az e?

Illetve mekkora dózist lehet ezekből szedni mert mindenki mást mond van aki azt mondja napi 4000 NE et de van aki a 10 000 Ne re esküszik d3-ból mondván hogy semmi baja tőle.

Akkor még itt vannak azok a dolgok is hogy a d3 mat nem lehet túladagolni egyesek szerint! Mások szerint túl lehet adagolni nagy dózisnál hiperkalcémia ami jelentkezhet illetve van aki azt mondja d3 mat nem szabad szedni k2 nélkül.

És ha nagy dózisban szed valaki E vitamint szintén nem jo a d3 mal együtt szedni nagy dózisban.

Nah már most azért is kérdezném én önt hogy ha lehet öntsünk már tiszta vizet a pohárba mi igaz és mi nem. Van olyan rokonom aki napi 11000Ne d3 mat szed minden nap télen nyáron ő azt mondja neki ez jó és tökéletes mondta szedjem én is bátran nem lesz baj.

Nah most mivel nem vagyok idióta nem akarok bajt magamnak ezért hosszú kutakodás után végre talán pontot tehetünk erre a kérdésre.

És mivel az oldalon sem láttam így D3 mal és illetve E vitaminnal összetett kérdést ez talán másoknak is hasznos lesz akik itt az oldalon  próbálnak informálódni.

Illetve még annyit hogy a dózis a   E vitaminból is a max mennyi lehet és a d3 bol is max mennyi szedhető ami még épen tolerálható mennyiség. 

milyen gyártók azok  amiktől ténylegesen azt a minőséget is kapjuk amit az ember elvárna.

Én bízok benne hogy minél hamarabb megválaszolásra kerül ez a összetett kérdés kérdések a mihamarabbi tisztánlátás végett.

További szép napot.

Üdvözlettel László!


Válasz


Kedves László!

A D-vitamin és a D3 vitamin nem egy és ugyanaz. Valójában nem is vitaminok a D-k, hanem hormonszerű anyagok, amelyek főleg a Nap sugárzásának köszönhető és a bőrünk szintetizálja. Kolekarciferolnak hívják és ugyanúgy vannak változatai, mint a B-vitaminoknak B1, B2,... B12. A szervezetben többféle átalakulása zajlik, például hydrokolekarciferol és ezeket a szív, a máj, a bél, a hasnyálmirigy, stb hormonálisan alakítgatja, például szteroid hormon prekurzorának. Fontos az agyműködéshez, a májműködéshez, az inzulintermeléshez, a veseműködéshez, a csonterősítéshet, a fogazathoz a hajnövekedéshez, csökkenti a vérnyomást, gyógyítja az érelmeszesedést, megelőzi  sclerózis multiplexet, de jó a koronavírus ellen is. Oldalakat tudnék írni, hogy mire és hogyan hat. Minden betegemnek felírom! Magam is napi 4000 NE-t szedek nyáron, télen  pedig 6000 NE-t. Nagyon jó minőségű a Vitamin Station cégé. Étkezéskor kell bevenni, mert úgy is javítja az immunrendszert, nemcsak a napsütés hatására.. A mesterséges napbarnítás hatása (szolárium) nem ugyanaz és én azt nem javasolom senkinek.

K2 nélkül is hasznosul, csak sok nyers zöldet, ami K2-őt is tartalmaz, kell beiktani a napi étrendünkbe. Én sem fogyasztok K2-őt, mert vegetáriánus vagyok és elegendő zöldet fogyasztok, melynek java részét én termelem, tehát megbízható a minősége.

Vannak évszaktól, egészségügyi állapottól, kortól és testsúlytól függő ajánlások, de ezt jó, ha ortomolekuláris medicinához értő szakemberek állapítják meg, mert a hivatalos orvos- és gyógyszerész képzés javasolt adagja jóval kisebb ennél. Ezért is írnak az újságok és a szaklapok eltérő dózisokat, de sok természetes gyógymódokat alkalmazó sem tudja helyesen az alkalmazási formákat. Én prof.dr. Szedlák Vadócz Valériától tanultam, aki az Újvidéki Orvosi Egyetemen tanszékvezető és a Föld egyik legjobb ortomolekuláris szakembere, s hívják is a Földön mindenfelé előadásokat tartani. Egészséges ember nyáron ne szedjen többet 4000 NE-nél, télen pedig 6000 NE-nél. Betegségek esetén a betegség fajtáitól függő dózisokat kell szedni, akár 10.000 NE-s dózist is, de ennél is szakemberhez kell fordulni, mert lehet, hogy még több más vitamint (C., B, E, K, A, stb) is kell szedni. Szakértelem nélkül ne vágjunk bele a javasolt adagolásokba és a javasolt vitaminok dózisaiba, formáiba és a bevétel idejének meghatározásába, mivel ez is fontos tényező a felszívódás szempontjából, különben kidobott pénz, ami vitaminokra költünk és nem is kapjuk meg az elvárt hatásokat.

Az E-vitamint külön csak szív betegségeknél szedjük, de ha elegendő, vércsoportnak megfelelő, hidegen sajtolt növényi olajokat és azokból is megfelelő dózisokat fogyasztunk, akkor nincs szükség plusz E-vitamin adagolására. Én átlag, a betegségtől függő 8-12 evőkanál nyers hidegen sajtolt olaj fogyasztását javasolom a hozzám fordulóknak, amelybe kell lenni szőlőmag olajnak, máriatövis olajnak, kender olajnak, lenmag olajnak, dióbél olajnak, feketekömény olajnak, nem génmódosított szója olajnak, rizs olajnak, oliva olajnak, petrezselyem mag olajnak, kapormag olajnak, argán olajnak, valamint vércsoporttól függő tökmag-, szezámmag-, mák- stb. olajoknak. Ezekben az E-vitaminokon kívül még van bőven lutein, béta karotin, lecithin, stb. Régen Ferencsik Istvántól tanultam, hogy " Olaj a szájban! Békea májban! " és nagyon igaza volt. Ha tehát hidegen sajtolt olajokat fogyasztunk, akkor nem kell szedni E-vitamint! E-vitamint csak akkor szedjünk, ha nem jutunk hozzá a hidegen sajtolt olajokhoz. A Vitamin Stationos E-vitainból elég a napi 3x1, de lehet 4x1-et is szedni, csak ezt étkezéskor, étkezés közben kell fogyasztani.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

Tisztelettel és üdvözlettel: László

 

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat