kálcium


kalcium

elkezdtem szedni napi 350 mg kálcium citrátot de olvastam hogy e vitaminnal 1 időben nem szabad szedni illetve d3 nagy bevitele mellet sem javasolt szedni. 

Annyi mindent olvastam már hogy nem tudom mi az igazság.

Én e vitaminbol 1200 IU szedek és d3 bol 13 ezer Ne-et 2 napja szedem a kálciumot de úgy hogy ha veszek be e vitamint várok vele 2 órát és utána veszek be kalciumot van mikor 3 mat várok. 

lehet e bajom ezektől?

vagy hogy kéne ezeket úgy szeni hogy jo is legyen


Válasz


Kedves Zoltán!

A calcium citrát, mivel szerves kötésben van, nincs túladagolva. A D3 vitamin egy kicsit soknak tűnik, meg az sem mindegy, hogy melyik cégét szedi. Én 8000 NE-nyi dózist javasolnék kétszerre és étkezéskor. Ha a csontokkal van baj, akkor jobban kellene sózni a tiszta sóval is (www.vitaminstation.hu, vagy www.tisztaso.hu-tól beszerezhető). Az E-vitamint mindíg étkezéskor kell szedni, de ha napjában elfogyaszt két-három, vagy még több evőkanálnyit ételekre téve , a vércsoportjának megfelelő hidegen sajtolt olajokból akkor azokban van bőven E-vitamin és nem "veszik" össze semmivel. A vitaminokat rendszeresen szedőket ijesztgetik a gyógyszergyártók ügynökei, hogy lebizonytalanítsák őket. Sajnos ebben az elbizonytalanításban a médiák élen járnak, ahol neves orvosok nyilatkoznak, akik vagy pénzt kapnak ezért a ferdítésekért, vagy maguk is elhiszik, amit a gyógyszergyártók mondanak nekik.

Az E-vitamin és a calciumcitrát is a táplálékaink részei és nem tudunk velük elsokallni, mert a szervezetünk csak a szükséges mennyiséget veszi fel, a többit kiüríti. Én javasolnám a Magnézium B6-olt is fogyasztani, ha a csontokkal van problémája. Meg javasolnám a vércsoport szerinti táplálkozást, az erek megtisztítása céljából és ehhez kellene még a Gingko Biloba, a és a BioFlavone C fogyasztása is.

Bizonyára sokat hallott már a flavonoidokról. Ezek olyan növényi vegyületek, amelyek a legtöbb zöldségben és gyümölcsben megtalálhatók. Voltaképpen növényi pigmentek is, de az egyik remek tulajdonságuk az, hogy antioxidáns hatással rendelkeznek, amelyek nemcsak a szabad gyökök káros hatásaitól védhetnek meg bennünket, hanem nagyon sok egészségügyi előnnyel is bírnak. Nézzük, hogy melyek azok a flavonoidokban gazdag táplálékok, amiket érdemes rendszeresen fogyasztani. Persze ez esetben is figyelembe kell venni a vércsoportoknak való megfelelőséget. Valamint csak a zöldségféléket és a gyümölcsöket sorolhatjuk ide, az állati termékeket nem!!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni az egészséges táplálkozás fontosságát. Minél változatosabban étkezünk a vércsoportunknak megfelelően, annál több egészséges növényi vegyületeteket, például flavonoidokat viszünk be a szervezetünkbe. Leginkább a brokkoli, a kelkáposzta, a vízitorma, a cseresznye, a szeder, a hagyma, a gránátalma, a spenót, a szőlő, az étcsokoládé és a zöld tea, stb... tartalmaz nagy mennyiségben flavonoidokat. A zöldségek és a gyümölcsök fogyasztása már csak azért is nagyon egészséges, mivel sok betegségtől óvhat meg bennünket. Lássuk is, hogy miért is olyan egészségesek a flavonoidok.

A szív- és érrendszeri problémák oxidatív stressz és gyulladás következtében jönnek létre, azonban a flavonoidok mint antioxidánsok segítenek kiküszöbölni mind a gyulladást, mind a szabad gyökök sejtkárosító hatásait. Mivel ezek a vegyületek az LDL-koleszterin, a vérzsírok szintjének csökkentésében is aktívan részt vesznek, így szerepük lehet az érelmeszesedés megelőzésében, és a máj betegségeinek gyógyításában, de legfontosabb a mikrokeringés helyreállítása, mert lényegében minden betegség a vérkeringés hibájából alakul ki!

Ilyen flavonoid például a rutin és a heszperidin is, amelyek az erek falát erősítik, így segítenek megelőzni az érproblémákat. A flavonoidokban gazdag gyógynövények, mint például a fekete bors, a fokhagyma, az oregánó, a rozmaring és a gyömbér jelentősen hozzájárulnak az érrendszer egészséges működéséhez. Számos flavonoidról, mint a kvercetinről és a rutinról megállapították, hogy segítenek megakadályozni a vérlemezkék összecsapódását, amelynek köszönhetőn jelentősen javulhat az erek átjárhatósága.

A flavonoidok aktívan részt vesznek a sejtciklusok szabályozásában is. Ahhoz, hogy egészségesek maradjunk, lényeges, hogy ezek a sejtciklusok egyensúlyban maradjanak, ebben segítenek ezek a vegyületek.

A flavonoidok rendszeres fogyasztásával bizonyos krónikus neurodegeneratív betegségek kialakulása is késleltethető, köztük az életkorral összefüggő demencia és az Alzheimer-kór megjelenése is. Mivel a flavonoidok az agy jobb vérellátását is elősegítik, így a kognitív funkciók javulásában is aktívan részt vesznek. Sok öngyilkosság ás idegbetegség megelőzhető lenne a flavonoidokban gazdag ételek rendszeres fogyasztásával.

A flavonoidokról bebizonyosodott, hogy erőteljes gyulladáscsökkentő hatással is rendelkeznek, mivel meggátolják a gyulladást elősegítő üzenetküldő molekulák képződését. Nemcsak olyan speciális flavonoidok képesek erre, mint a kvercetin, hanem minden olyan flavonoidkivonat, amely gyógynövényből vagy fűszernövényből készült. Itt van jelentősége a táplálkozás terápiának, ezen belül is a vércsoportnak megfelelő vegetáriánus, gluténmentes, laktózmentes, glukózmentes táplálkozásnak, ha azt helyes ételtársítással hajtjuk végre. Valamint ha az ételek fogyasztását is a helyes emésztési sorrend megtartásával végezzük. Ehhez kellenek a megfelelő szakemberek, mert legtöbb orvos és sok természetgyógyász nem is hallott ezekről, mivel a nemzetközi, gyógyszeripar által irányított lakossággyérítő képzési programjaik szerint ezt nem szükséges a lakosságnak ismerni, mert akkor hosszú életűek lesznek az emberek és a nyugdíjfolyósító intézetek meg becsődölnek és tönkremennek a sok hosszú életű nyugdíjas miatt. Több orvos páciensem is azon csodálkozott, amikor ezeket megismerte, hogy miért nem szerepelnek ezek a tudnivalók az általános orvosi képzésben ilyen részletességgel. A természetgyógyászok többsége is csak az általános képzésben tanítottakat alkalmazza és kevesen vannak, akiknek van igényük a táplálkozási szabályok részletes megismerésére és ezeknek a gyógyításokban való alkalmazásában.

Remélem, tudtam segíteni.

Üdvözlettel: Dr.Weixl-Várhegyi László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat