Melyik terméket javasolja?


Melyik terméket javasolja?

 Tisztelt Kolléga! 1. Kb. 2 éve fennálló, elsősorban reggeli, de napközben is előforduló hasmenésem, hangos bélmozgásom van. Tejtermékek közül csak a sajt nem okoz ilyen panaszokat. 12 éve gyomorfekély műtétem volt. Melyik terméket javasolja: Acidophilus és/vagy Probio Flora? 2. Csontritkulásra javasolja-e a Calcium Aktiv-ot,figyelembe véve, hogy veseműködési zavar miatt gyógyszert nem szedhettem? 3. Retina bevérzés felszívódásához melyik terméket javasolja? Előre is köszönöm segítségét. Tisztelettel: Dr. Skrada Katalin

 


Válasz


Tisztelt Kollegina!

A panaszai, illetve a tünetei alapján majdnem biztos, hogy Ön 0-ás vércsoportú. A vércsoportokra jellemző, a vérlemezkékhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemek és a táplálékokban lévő speciális fehérje szerkezetek, a lektinek kapcsolata nagyban befolyásolja a gyomorban és a belekben zajló emésztési és anyagcsere folyamatokat. Ezzel kapcsolatban idéznék a kereskedelmi forgalomban kapható, vércsoportszerinti táplálkozásról szóló anyagomból:

A táplálkozástudomány legújabb irányzata az egészséghez vezetõ úton:

Az ikreket is beleszámítva , nincs a Földön két egyforma ember, mint ahogy nincs két azonos
ujjnyomatú sem, ugyanúgy nincs két egyforma fûszál, nincs két egyforma hópehely.
Az emberek szervezete is különbözik egymástól, azért világos az is, hogy az emberek eltérõ
szervezete különbözõ táplálkozási igényeket támaszt. Emiatt az egészség megtartásának és a
betegségek gyógyításának egyik leglényegesebb módja a vércsoportnak megfelelõ táplálékok
fogyasztása. Van olyan étel, amelyik az egyik embernek jótékony hatású, a másiknak semleges, míg a harmadiknak kifejezetten árt.
A vércsoportok olyan alapvetõ fontosságúak, mint maga az ember, A tudomány most fedezte
fel, hogy hogyan használhatjuk a vércsoportokat egy úgynevezett sejtszintû ujjlenyomatként az egészséghez vezetõ úton. Ez a felfedezés az emberi DNS-sel kapcsolatos felfedezések kibõvítését jelenti. A vércsoportok (A, B, AB, 0) és a vércsoport altípusok (szekretor, nem szekretor, Rh-, Rh+, MM, NN MN stb.) megismerése mégjobban megerõsíti azt a tényt, hogy minden ember teljesen különbözik a többitõl.

Vércsoportunk az egészség, a betegségek, a hosszú élet, a fizikai erõ, a szellemi életünk titkaihoz vezetõ ajtó zárjának a kulcsa. Vércsoportunk határozza meg a betegségekre való fogékonyságunkat, táplálkozási szükségleteinket és a fizikai tevékenységünk (sport)
legmegfelelõbb formáit. Ezek a tényezõk befolyásolják energiaszintünket, a táplálékokban lévõ energiák felhasználásának hatékonyságát, szellemi életünket és a személyiségünket is. Érdekes,hogy ebben nincs új a Nap alatt. Az ayurvédikus orvoslás 4000 évvel ezelõtt az embereket 3 csoportra osztotta, s milyen érdekes, hogy ezek a csoportok megfelelnek a 0 az A és a B vércsoportokra most felfedezett személyiségeknek. Az AB vércsoport mindössze kb. 1500 évvel ezelõtt jelent meg az embereknél, ezért azt az ayurvédikus orvoslás nem ismerte. A tudomány feltalálta ismét a csõben a lyukat.
A vércsoportok kialakulásában jelentõs szerepet játszott a táplálkozás és a népvándorlás, a Föld különbözõ pontjain élõ emberek keveredése. Már vannak jelei egy újabb vércsoport - talán C lesz a neve- kialakulásának, amely pár éven belül kimutatható lesz. Ez a mindenkori embercsoportok nagyfokú keveredésének a következménye.
Mivel a vércsoportok kialakulásában jelentõs szerepe volt a táplálkozásnak, ezért az egyes
vércsoportokhoz tartozó táplálkozástól való eltérés egészségkárosodáshoz vezet. Sajnos az
ember alkalmazkodó képessége e tárgykörben igen hosszú, mert a generációváltás is az. A
rovaroknál ez igen gyors, ezért van az, hogy amelyik vegyszer ma megárt mondjuk a
burgonyabogárnak, a következõ nemzedék már csak a nagyobb dózistól pusztul el , míg az
azután jövõ nemzedék már táplálékként szintetizálja az apáikat elpusztító mérgeket. Az embernél 10 generációváltás 300 év!

Ezeket a tényeket felismerve Dr James D’Adamo és fia Dr Peter D’ Adamo természetgyógyász orvosok és munkatársaik az élelmiszerek minden csoportjánál vizsgálták, hogy azok mennyire összeférhetõek a különbözõ vércsoportú vörösvérsejtekkel. A vizsgálatok minden kétséget
eloszlatva bebizonyították, hogy nem mindegy, hogy melyik vércsoportú ember mit eszik.
Beigazolódott, hogy ugyanazon ételek az egyes vércsoportok vörösvértestjeit kicsapták- orvosi nyelven agglutinálták-, s ezért a jelenségért a növényi és állati eredetû élelmiszerek egy részében található különleges „ragasztóanyagok”, az un. lektinek a felelõsek. A lektinek tehát az ételekben található különféle fehérjék, amelyek vérünk minõségét befolyásoló agglutinációs hatással rendelkeznek.
Ezek a lektinek a vörösvérsejtek felületén található, vércsoport-meghatározó, speciális
cukoroldatokhoz kapcsolódva, szinte összeragasztják a vörösvérsejteket, elindítva ezzel a szervezet állapotának romlását, gyorsítják az öregedési folyamatokat. Mindezek a cukoroldatok nemcsak a vérben, hanem a szervezetben, más szövetféleségekben is megtalálhatók, s így az adott vércsoportnak nem megfelelõ táplálkozás a szerveket közvetlenül is rombolhatja. A 0-ás vércsoportúaknál minden vérlemezkéhez egy fukóz nevû szénhidrát-specifikus alkotóelem tartozik, amely minden vércsoportnál megtalálható a vérlemezkék mellett. Az A-soknál még hozzájön egy N-acetil-galaktóz-amin is a fukózhoz. A B vércsoportúaknál a fukóz mellett minden vérlemezkénél ott van a D-galaktóz, az AB-seknél pedig minden vérlemezkénél ott van a fukóz mellett a D-galaktóz is és az N-acetil-galaktóz-amin is. Attól függ, hogy egy étel jó-e az adott vércsoportú embernek, hogy a táplálékokban lévõ lektinek hogyan viszonyulnak a vércsoportra jellemzõ, minden vérlemezkéhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez. Ha hisz valaki ebben, ha nem akkor is mûködik ez a lektin és alkotóelem kapcsolat. Ez határozza meg, hogy egy adott táplálék jó, vagy rossz, illetve semleges hatású az adott vércsoport számára. Ha rossz, akkor agglutináció történik, azaz összeragadnak a vérlemezkék. Elég ha csak nyomokban van jelen egy- egy összetett táplálékban a vércsoportra agglutináló tulajdonsággal bíró lektin, már megtörténik az agglutináció. Pl. valamiben tejpor van, vagy tej is van a készített ételféleségben, akkor már a 0-sokra és az A-sokra agglutináló hatással van, azaz rontja a vérkeringést a hajszálerekben.
A vörösvérlemezkék átmérõje 9 mikron, a vastagsága 1 mikron. A kapilláris keringés
hajszálereinek átmérõje 7 mikron, tehát ezen a 7 mikronos átmérõjû erecskén kell átpréselnie a vérnyomásnak a vörösvérlemezkéket. Ez csak akkor megy könnyen, ha rugalmas az érfal, s ha a lektinek nem ragasztják össze a vérlemezkéket.
A növényi ételek kétszeresen lágyítják az érfalakat, ezért könnyebb az átjutás a hajszálérben. Itt is vigyázni kell, hogy csak olyan növényt ehetünk, ami a vércsoportunknak nem okoz agglutinációt. A növényi olajok 5-szörösen lágyítják az érfalakat és rugalmasítják a vérlemezkéket.
Ugyancsak ötszörösen lágyítják a halolajok is, tehát együnk sok, a vércsoportunknak megfelelõ halételt. A nem tiszta, adalékanyagokkal teli (KCl, LiCl, alumínium hidroxidok csomósodásgátlásra használják-) só és az állati zsírok, beleértve a tejben lévõ zsiradékot (különösen a homogénezett tejzsiradékot!!!!) is, 10-szeresen keményítik az érfalat, tehát megnehezül a vörösvérlemezkék átjutása a hajszál ereken. Ez a táplálkozás alfája és omegája. Ahol rossz a hajszáleres keringés, ott beteg lesz a testszövet. A rossz keringésû testszövetekben daganatok képzõdhetnek, mert rendellenesen mûködnek a sejtek. Nem kapnak tápanyag utánpótlást és nincs elszállítva a salakanyag, amely a sejtanyagcsere során keletkezik. A szívnek a legtökéletesebb a keringése, ezért a szív sohasem lesz rákos! Ha mégis rossz lesz a szív keringése, a szív megbetegszik, megáll, s nincs ideje kifejlõdni a daganatoknak. A szívmegállás pedig a halála a testnek. A szívnek azért is jó a keringése, mert mindig mozog! A mozgás tehát a táplálkozáson túlmenõen a másik lényeges körülmény az egészségünk megõrzése érdekében.
Mindennap, minden izomcsoportot jól át kell mozgatni úgy, hogy beleizzadjunk, s úgy, hogy
pulzusunk egy ideig érje el a normál érték kétszeresét. Intenzív keringés, intenzív sejtanyagcsere, intenzív salaktalanítás. A vérünket a szív keringeti. A 2-2, 5 liternyi nyiroknedvet a szervezetünkben az izmok mozgása áramoltatja, mivel nincs külön nyirokszívünk. A nyiroknedvek is salaktalanítanak, ezért lényeges a megfelelõ nyirokkeringés az intenzív mozgás révén.
A biokémia eddig is tudta, hogy a vérünk és az elfogyasztott táplálék között kémia reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktõl függ. Meghökkentõ, de tény, hogy ma a XXI század éveiben is immun- és emésztõrendszerünk még mindig azokat a táplálékokat részesíti elõnyben, amelyeket a vércsoport szerint õseink fogyasztottak.
A két Dr Adamo és munkatársai valamint a hasonló kutatással foglalkozó bostoni, cambridgei, londoni, oxfordi, new-yorki stb. egyetemeken dolgozó biokémikusok nemcsak azt határozták meg, milyen élelmiszereket nem ajánlatos fogyasztaniuk az egyes vércsoportokhoz tartozó embereknek, hanem azt is, hogy az adott vércsoportnak megfelelõ táplálkozás esetében milyen lesz a vitamin- és az ásványi anyag ellátottság, illetve mely táplálék-kiegészítõ anyagok, gyógynövények segíthetik a még jobb állapot elérését.
Akik elmélyültebben foglalkoztak a vércsoportokkal, tudhatják, hogy a különbözõ vércsoportok, különbözõ antigéneket tartalmaznak, amely arra a vércsoportra jellemzõ. Csak a 0 vércsoportú embereknek nincs a vörösvérsejtjeik felületén egyik típusú antigén sem. Az immunrendszerünk ha jól mûködik- azonnal észreveszi, hogy idegen antigén lépett be a szervezet rendszerébe, ezért elkezd antitesteket termelni az antigén ellen. A vércsoportok antitestei is eltérõek a másik vércsoport antitesteihez képest, ezért lehet csak meghatározott szabályok szerint vért adni a másik embernek. Ennek szabályait dr. Karl Landsteiner osztrák kutatóorvos fedezte fel.
Az antitestek az immunsejtekben elõállított különleges kémiai anyagok, feladatuk az idegen
antigén elfogása. Immunrendszerünk sejtjei különbözõ antitestet termelnek, mindegyiknek egy adott idegen antigén azonosítása és elfogása a feladata. Ez egy állandó harc az immunrendszer és a betolakodók között, melyek megpróbálják átalakítani antigénjeiket, hogy a szervezet ne ismerje fel õket. Amikor egy antitest összetalálkozik egy, a szervezetre ártalmas antigénnel (vírusok, baktériumok, folyadékok, táplálékok antigénjei), akkor az agglutinációnak nevezett folyamat játszódik le.
A vércsoport antitestek immunrendszerünk legerõsebb antitestei, vörösvérsejt agglutináló
hatásuk olyan erõs, hogy akár szabad szemmel is azonnal észrevehetõ egy tárgylemezen. A
kutatók azt is felismerték, bizonyos ételek agglutinálják az adott vércsoport sejtjeit, míg más vércsoportokét nem, ami azt jelenti, hogy az egyik vércsoport sejtjeire káros étel, a másik
vércsoport sejtjei számára jótékony hatású lehet.

Amikor olyan ételt fogyasztunk, amelynek lektinjei összeférhetetlenek a vércsoport
antigénünkkel, azaz a vérlemezkékhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez, akkor a lektinek célba vesznek egy szervet, (vese, máj, agy, gyomor, belek, izületek stb.) és annak területén elkezdik agglutinálni a vörösvérsejteket. A különbözõ lektinek, más- más szervet, vagy szervrendszert vesznek célba, kellemetlen bélpanaszokat, májcirrózist okozhatnak, vagy leállítják a vesén áthaladó vér áramlását stb.
Az idegrendszer a legérzékenyebb a táplálékokban található agglutináló lektinekre. Sok fejfájós embernek csak egyszerûen át kellene térnie a vércsoportnak megfelelõ táplálkozásra és megszûnnének a kellemetlenségei. Vigyázat! Nem biztos, hogy az idegrendszert támadó
agglutináló lektinek okozzák közvetlenül a fejfájást, hanem a bélrendszerre, emésztõrendszerre károsan ható agglutináló lektinek is okozhatják, ezért kell odafigyelni arra, hogy mit eszünk.
Nem elég csak a vércsoport-specifikustáplálkozást betartani, hanem oda kell figyelni az egyéb
táplálkozási szabályokra is.
Ilyen egyéb táplálkozási szabály az, hogy táplálékaink nagy víztartalmúak legyenek - általában mint az emberi test víztartalma (70%) -, ne legyenek agyon sütve, fõzve, tartósítva, hanem több mint 50%-ban nyers, hõvel nem károsított ételek legyenek. Az is fontos, hogy folyadékot mindig a táplálkozás megkezdése elõtt vigyük be a szervezetbe, mert hiába táplálkozunk megfelelõen, a táplálkozás után, közben megivott folyadék felhígítja az emésztõnedveket és a perisztaltika rosszul emésztetten vagy emésztetlenül, továbbítja a táplálékot a belekbe. Nagyon fontos szabály a nyugodt, kellemes környezetben történõ kapkodás mentes étkezés. Elõször mindig a könnyen emészthetõ, a gyomorból hamar kiürülõ gyümölcsöket, zöldségeket, salátákat fogyasszuk, mert ha ezeket esszük utoljára, akkor a gyomorban nem tudják megelõzni, a hosszabb ideig emésztõdõ ételeket és elkezdenek erjedni, rothadni, már a gyomorban, aminek következtében toxinok és metilalkoholok keletkeznek, melyek akkor is rombolják a szervezetünket, ha vércsoport-specifikusan táplálkozunk. Legtöbb ember emésztõrendszere mozgó pálinka-fõzõhõz hasolít, mert állandó erjedés és alkoholképzõdés van a gyomrában, és a beleiben a helytelen ételtársítás és a helytelen táplálkozási sorrend miatt!!!!!
A káros lektinek jelenlétét a szervezetben nemcsak laboratóriumokban lehet bevizsgálni, hanem egy egyszerû vizeletvizsgálattal, az indikan teszttel, amely a bomlási folyamatokat méri. Ha a máj, az emésztõrendszer, a belek nem teljesen dolgozzák fel a folyadékot, akkor indoloknak nevezett toxikus melléktermékek keletkeznek. Ha elkerüljük a vércsoportunkra káros lektinfehérjéket tartalmazó, vércsoportunk számára nehezen vagy egyáltalán nem emészthetõ ételek fogyasztását, akkor az indikán szintünk alacsonyabb. Ha redszeresen, vagy akár alkalmanként fogyasztunk magas lektintartalmú, vagy számunkra nehezen emészthetõ ételeket, akkor az indikán szintünk magas lesz, ami arra utal, hogy sok karcinogén- rákkeltõ- anyag van a szervezetünkben.
Nézzük közelebbrõl, hogy mit értünk jótékony hatás alatt. Jótékony hatásúak azok az ételek,
amelyek gyógyszerként hatnak a szervezetünkre, melyek fõleg betegség esetén gyógyszer
nélkül is gyógyítanak azzal, hogy megerõsítik az immunrendszert. A semleges ételek, csupán
táplálékként viselkednek, de szükség van rájuk a bennük lévõ nyomelemek, vitaminok és a
kiegyensúlyozott étrend miatt. A tiltott ételek mérgezik a szervezetet, tehát a fogyasztásuk tilos!
Ételeink 50%-nál nagyobb része legyen jótékony hatású!

Nézzük, hogy a tilos ételek milyen hatásokat válthatnak ki a szervezetbõl:
• az emésztõrendszer nyálkahártyáinak gyulladása (ez népbetegség),
• az emésztési folyamatok befolyásolásával kiváltott puffadás (ez is népbetegség nálunk),
• a metabolitikus rátának, vagyis az anyagcsere-folyamatok sebességének a lassítása révén
csökken a kalóriák elégetésének hatékonysága,
• csökken az inzulintermelés (az egyre növekvõ cukorbetegség fõ oka),
• a hormonális egyensúly megváltoztatása folytán vízvisszatartás (ödéma), pajzsmirigymegbetegedések és más hormonális problémák (terméketlenség, kóros elhízás stb.) kialakulása (e tekintetben is a világelsõk között vagyunk)!

A hasmenésnek, rendellenes bélműködésnek és gyomor-problémáknak lelki oka is lehet! Mi az amit nem tud elfogadni? Mi az amit nem vesz be a gyomra?, stb., de lehet valamilyen folyamatos mérgezés az ivóvízben lévő anyagok miatt, mert ha nem is iszunk csapvizet, az élelmiszereket (kenyér, péksütemény, befőttek, tészták, stb) csapvízzel készítik. Lehet oka a panaszaira ez engedélyezett, de veszélyes adalékanyagok mellékhatásai. Általánosan ártó hatással bírnak: E 102, E 107, E 110, E 120, E 124, . A belekre különösen negatívan hatnak: E 220, E 221, E 222, E 223, E 224,. Emésztési zavarokat idéznek elő: E 338, E 339, E 340, E 341, E 450, E 451, E 485, E 486, E 883. Bármit is vásárol üzletben, kérem vigyen nagyítót magával, hogy az apróbetűs, adalékanyagot jelölő E-számokat ellenőrizhesse, s ha a felsoroltakat is megtalálja a termékeken, akkor kérem, hogy álljon el annak megvásárlásától.

A ProbioFlora készítmény több szempontból is hatásosabb lehet Önnek, mivel tartalmazza a pro- és prebiotikumokat is, ráadásul a vékonybélben lévő hasznos bifidobaktériumokat és a vastgabélben lévő laktobacillus acidophilust is folyamatosan pótolja, míg az Acidophilus termék csak ez utóbbit. A hasmenéssel növekszik nemcsak a szervezet folyadékvesztése, hanem a hasznos bélbaktériumok száma is jelentősen gyérül. Nem ismerem az Ön testsúlyát, de javasolnám, hogy 25 testsúlykilogrammonként 1-1 liter tiszta vizet szíveskedjen naponta meginni, úgy, hogy ebbe nem szabad beleszámítania a levesnek, és az esetlegesen elfogyasztott üdítőitaloknak gyümölcsleveknek. Ez a veseműködési zavaraira is jótékonyan fog hatni. A tiszta víz alatt a nem viszasózott reverz ozmózisos eljárással szűrt- és tisztított vizet értem, vagy pedig a desztilláltvizet, de meg lehet inni a Ringer-oldatot is! Ennek ivásra való felhasználása alkalmasságára idézem Papp Lajos szívsebész professzor Nyilatkozat-át:

\"NYILATKOZAT
A Ringer oldat a testnedvekhez hasonló ionösszetételű folyadék. A Ringer oldat ( 0,925 % NaCl, 0,03 % KCl, 0,025 % CaCl2, 0,02 % NaHCO3, 99 % desztillált víz ) szerinti nátrium, kálium, klór és víz pótlási arány megfelelő kóros veszteségek esetén, de ugyancsak optimális a napi étkezések, szomj-oltások során is.

Budapest 2010. január 6.

Dr. Papp Lajos
ny.egyetemi tanár akadémiai doktor\"

Ez a gyakori hasmenésekkel csökkenő fiziológiás só(NaCl) vesztés pótlása miatt is indokolt lehet a Ringer-oldat ivásra történő felhasználása, de indokolt lehet még plusz NaCl bevitele is patikai tisztaságú NaCl-el is. A só-pótlás hasznosságára a csontritkulással kapcsolatban még visszatérek.

A ProbioFlora-ból étkezés előtt, naponta 3x2 kapszula fogyasztását javasolnám, bő folyadék fogyasztással. A panaszok megszűnése után át lehet állni a napi 1x2-es adagolásra, folyamatos fogyasztással.

Minden vércsoportú ember számára, de különöen a 0-ás, a B-s és az A-s vércsoportúaknak nagymértékben árt a búza és más gabonafélék lektinje is. Dr. Mercola és a Chikagói Egyetem kutatásai, valamint más, e témában kutatók már régóta figyelmeztetnek a gabonafélék fogyasztásának veszélyeire és olyan ételek fogyasztásának mellőzésére, amelyek egészséges táplálékként élnek a köztudatban. Ilyen például a teljes kiőrlésű gabona és csíráztatott változatai. Bizonyos betegségek felelősének tipikusan a glutént (vagy más néven sikért) tartják, amely egyfajta, leginkább a búzában, az árpában és a rozsban megtalálható fehérje.
Miért károsodik a vékonybél?
Ha a szervezet képtelen megemészteni ezt a fehérjét, akkor glutén- vagy lisztérzékenység (coeliakia, más néven sprue) jelentkezik, amely a szervezetben jelentkező búza- vagy glutén intoleranciát jelenti. Nevezhetjük gabona-allergiának is! A parlagfű mellett a gluténérzékenységet kiváltó gabonaféléket is irtani kellene!!! Míg a parlagfű pollenjére a lakosság 30 %-a, addig a gluténre, a lakosság 90 %-a érzékeny!!!
Az emésztetlen glutén arra készteti az immunrendszert, hogy az megtámadja a vékonybél falát, így olyan tüneteket idéz elő, mint például hasmenés vagy székrekedés, hányinger és hasüregi fájdalom. Növekszik a széklet zsírtartalma, és az idők során folyamatos támadásnak kitett vékonybél egyre inkább károsodik. Mind kevésbé lesz alkalmas arra, hogy felszívja a szervezet számára nélkülözhetetlen tápanyagokat, például a vasat és a kalciumot. Ugye így már érthető, hogy miért van annyi csontritkulás? Mindez idült táplálkozási hiánybetegséghez (ezért is szükségesek mindenkinek a megfelelő táplálék-kiegészítők!), előbb-utóbb vérszegénységhez, csontritkuláshoz és további egészségi problémákhoz vezet. Sajnos azonban ez csak egyetlen probléma, amelyet a búzafélék fogyasztása idézhet elő – és korántsem a legutolsó. A fő bűnös „megtisztelő címét” egyes kutatók szerint a búzafélékben található lektin érdemli ki. Itt van igazolva Dr. Adamóék kutatása, a táplálékok és a vércsoportok kölcsönhatásairól!
Ezek a romboló lektinek!
A lektin a búzacsíra agglutininek egy fajtája (WGA), glikoprotein, vagyis egy fehérjefajta. Az egyre nagyobb fehérjemennyiség elérése céljából a búzaféléket évtizedek óta nemesítik, vagy ezen címszó alatt génmódosítják, aminek végül az lett az eredménye, hogy a WGA lektin koncentrációja is megnövekedett arányban van jelen a növényekben. A búzafélék önvédelmi mechanizmusaként szolgáló lektin védelmet nyújt a növény természetes ellenségei, a gombák és a rovarok ellen. A lektinnek nagy az ellenálló képessége, emellett könnyedén behatol a test különféle szöveteibe, beleavatkozik egyes élettani folyamatokba és a tápanyagok felszívódását gátló (antinutritív) módon működik.
A csíráztatás, az erjesztés vagy az emésztés általában segít (ezért fontos az alapos rágás, a nyugodt étkezés!), hogy az antinutritív anyagok negatív és káros hatásai bizonyos mértékben csökkenjenek. Erre példa a szója erjesztése, ami rengeteg káros tulajdonságot semlegesít ( a japánok szóját, szójával esznek és ott a legmagasabb a világon az átlagéletkor!!). A lektinek azonban teljes mértékben ellenállnak az ilyen jellegű folyamatoknak. Ebből adódik, hogy a lektinek az egészségesnek kikiáltott kenyerekben is jelen vannak, és a legnagyobb arányban sajnos éppen a teljes kiőrlésű készítményekben találhatók meg.
Dr. Del Thiessen amerikai professzor véleménye erről dióhéjban a következő: „A lektinek, amelyek széles körben elterjedtek a növények birodalmában, úgy is azonosíthatók, mint az élelmiszerek fő anti-tápanyagai. A gabonaszemekben található lektin a WGA, vagyis a búzacsíra agglutinin. Beavatkozik a test emésztési és felszívódási mechanizmusaiba, megbontja a baktériumflóra egyensúlyát, bizonyítottan problémákat okoz a belek normális anyagcseréjében. Az emberi szervezetre gyakorolt lehetséges romboló hatása óriási.”

A szívós ellenfél tehát a lakosság 90 %-ának a WGA! A WGA lektinek tehát nagymértékben felelősek a búzafélék okozta rengeteg mellékhatásért, és legnagyobb mértékben a teljes kiőrlésű gabonák tartalmazzák őket (nesze neked reformétkezés!). A WGA lektin egyedülálló abban, hogy a test szöveteinek nagy részében közvetlen károsodást képes okozni anélkül, hogy ehhez szükség volna az érintett személynek bármiféle genetikus hajlamára. Ez a körülmény azt is megmagyarázza, hogy a krónikus gyulladást okozó betegségek megnövekedett száma miért a búzaféléket fogyasztó népekre jellemző.
A WGA lektin kivételesen erős és szívós ellenfél: ugyanazok a diszulfid alkotóelemek (vagyis kettős kötésű kénvegyületek) alkotják, amelyek a vulkanizált gumit és az emberi hajat olyan erőssé, rugalmassá és tartóssá teszik. Akárcsak a mesterséges, rovarok ellen használt növényvédő szerek, a lektinek is rendkívül kicsik, ellenállók, felhalmozódnak a szervezetben, és a szövetekbe behatolva megzavarják a normális élettani folyamatokat.
A búzalektin és „bűntársai” a felelősek, hogy Magyarország világelső a bél-daganatos megbetegedésekben és halálozásokban!
A WGA lektin akár már rendkívül kis koncentrációban is serkenti a gyulladást okozó kémiai mediátorok képződését, emellett patkányokon elvégzett kutatások bizonyították, hogy elsorvasztja a csecsemőmirigyet. Befolyásolja a génekben rejlő információ tartalmát, és megzavarja a belső elválasztású mirigyek működését.
Dr. Mercola, neves amerikai orvos szakíró szerint a lektinek jelenléte további kockázatokat is magában hordoz. Az immunrendszerre ható jelentős veszély, hogy a WGA lektin összekapcsolhatja és aktiválhatja a fehérvérsejteket. Hatással van az idegrendszerre is, mivel a WGA lektin képes keresztüljutni a vér-agy gáton, majd a mielinhüvelyhez (az idegrostjainkat körülvevő többrétű anyag) csatlakozik. Képes az idegsejtek növekedési faktorainak blokkolására, így beavatkozik egyes idegsejtek növekedésébe, kijavításába és túlélésébe. Mérgező hatású a sejtekre, mivel a WGA lektin elindíthatja a programozott sejthalál folyamatát. Ezt gátolják a magas RNA és DNA tartalmú Spirulina és Chlorella algák. Milyen érdekes, hogy a japánok nem csak a szójából, hanem ezekből is, nem csak táplálék-kiegészítők szintjén, hanem a táplálékok szintjén is sokat fogyasztanak? Ez is a WGA-kutatásokat igazolja.
További kutatások bizonyítják, hogy a WGA lektin káros hatással van a gyomor- és a bél működésére, emellett bizonyos vírusokhoz való hasonlóságot is mutat. Képes arra, hogy a bélfal sejtmembránjain keresztülhatolva „belépjen” a szervezetbe. Ha a nyálkahártya bizonyos gyógyszerek – például aszpirin, ibuprofen – szedése következtében károsodott, valamint ha vírus-, illetve baktériumfertőzés áll fenn, ez a lektin még több bajt okozhat. Fontos szem előtt tartani azt is, hogy a lektinek nem csak a búzában találhatók meg – a pázsitfűfélék családjának minden további faja (rizs, árpa, búza, tönkölybúza, zab) is nagy mennyiségben tartalmazza őket. Az A-soknál és B-seknél a paradicsomban lévő lektinek is hasonló tüneteket idéznek elő!
A glutén nemcsak a kenyeret, hanem a beleket is összeragasztja, főleg ha kevés probiotikum van azokban. Ezért hatásos a ProbioFlora folyamatos szedése. Mint említettem, a lisztérzékenység akkor jelentkezik, ha a test nem képes megemészteni a glutént. A Chicagói Egyetem hasi megbetegedésekkel foglalkozó központjának statisztikái szerint az Egyesült Államokban átlagosan minden 133. ember szenved ettől az emésztési rendellenességtől. Korábbi tanulmányok azt is kimutatták, hogy a nagyobb kockázatnak kitett népességek esetében ez a szám akár 1:33 is lehet. Ez a 0-ás vércsoportúak aránya, mivel a WGA-val szemben ők a legveszélyeztetettebbek!
A glutén szó a ragasztó latin megfelelőjéből ered, ugyanis a glutén összeragasztó képessége tartja egyben a kenyereket és a süteményeket. De ugyanez a tulajdonság okozza a tápanyagok felszívódásának sikertelenségét, és ez nemcsak az adott élelmiszerre, hanem az ugyanazon étkezés alkalmával elfogyasztott minden ételre is ilyen hatással van.
Ennek „eredménye” egy összeragadt, székrekedést okozó képződmény a belekben, nem pedig tápanyagokban dús, könnyen megemésztett étel. A szervezet védekező mechanizmusai a \"ragasztóanyagtól\" igyekeznek megszabadulni hasmenések formájában is, s ha ez nem sikerül, akkor keletkezik a székrekedés! Ugye sok ember szed ma hashajtót Magyaroszágon?
A megemésztetlen glutén az immunrendszert a későbbiekben a vékonybél megtámadására készteti, és eközben különböző kellemetlen tüneteket okoz. A legyengített vékonybélen keresztül végül nem szívódik fel tápanyag, így különböző egészségi problémák (vérszegénység, csontritkulás stb.) jelennek meg. Lehet, hogy ezért hatástalan sok táplálék-kiegészítő is?
A mai búzafélék mások! Arra nemesítették, vagy génmódosították azokat, hogy jó legyen gépi betakarításra, s nem az emberi felhasználás volt az elsődleges szempont!
A lisztérzékenységben szenvedő betegek számának gyors növekedése és a glutén intolerancia enyhébb formái azonban nem igazán meglepőek, ha belegondolunk: napjainkban olyan étrend terjedt el, amely nagyrészt gabonából származó szénhidrátok fogyasztását írja elő (müzlik, gabonapelyhek, gabona-szeletek, stb). Meg kell azonban jegyezni, hogy a napjainkban fogyasztott búzafélék egészen mások, mint azok, amelyeket elődeink fogyasztottak. A hibridizáció következtében a búzában található glutén mennyisége igencsak megnövekedett.
A 19. századig bevett szokás volt, hogy a búzát más gabonafélékkel, babbal vagy csonthéjasokkal keverték össze, kizárólag búzát csak az utóbbi 200 évben őrölnek a malmok finomlisztté. Az ebből következő magas gluténtartalmú, finomított gabonán alapuló étrend – amelyet legtöbbünk a gyerekkorunk óta természetesnek vesz – egyszerűen nem volt része az előző generációk étrendjének.
A lisztérzékenység gyakran évekig észrevétlen maradhat, mivel a tünetek nem mindig a betegség kialakulásával egy időben jelennek meg, ez a tény pedig további szövődményeket okozhat. Korábban a lisztérzékenység ritka betegségnek számított, így még ma is gyakran előfordul, hogy nem ismerik fel, illetve félrediagnosztizálják – például laktózérzékenységként, amely szintén népbetegség, mivel a lakosság 80 %-át sújtja (0-ás, A-s és AB-s vércsoportok!)!.
Jól járnánk a búzafélék mellőzésével! A gluténmentes, vagy abban szegény köles, hajdina, zab, kukorica, quinoa, amarant, stb. népélelmezésben való széleskörü elterjesztésével munka nélkül maradnának a belgyógyászok, gaszroenterológusok, dietetikusok!
Ha valaki lisztérzékenységben szenved – amit egy vérvétellel biztosan meg lehet állapítani –, a további károsodás elkerülése céljából elengedhetetlen, hogy megakadályozza a glutén bejutását a szervezetébe. Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a glutén benne lehet bizonyos élelmiszerekben anélkül, hogy tudnánk. Ilyenek lehetnek: levesek, szójaszószok, édességek, hidegkonyhai készítmények, különböző, alacsony zsírtartalmú készítmények. Fogyasztás előtt tehát minden esetben ellenőrizni kell az ételek címkéjét. Érdemes odafigyelni még a maláta, a keményítő, a hidrolizált és texturált növényi fehérjék, a természetes fűszerek fogyasztására is, sőt egyes gyógyszerek, ecetfajták és alkoholfélék is tartalmazhatnak glutént.
Dr. Mercola véleménye szerint az emberek 75-80%-ának csak előnye származna abból, ha az étrendjéből teljes mértékben elhagyná a búzaféléket, beleértve a teljes kiőrlésű gabonát is. Ez abban az esetben is igaz, ha nem szenvednek lisztérzékenységben. A korábban felsorolt problémák mellett ugyanis a lektin és a glutén a szervezetben gyorsan cukorrá bomlik, ami az inzulinszint emelkedését okozza. A magas inzulinszint pedig olyan problémákhoz vezethet, mint a túlsúly, a magas koleszterinszint, a magas vérnyomás, a 2-es típusú cukorbetegség, a rák. Sajnos kellően nem propagált a cukorbetegek között, hogy a szegfűszeg, a fahéj, a gyömbér, a majoranna, a szurokfű, stb. segítenek megelőzni a cukorbetegséget azzal, hogy az emésztés során segítik a fehérjék és a szénhidrátok szétválasztódását és ezáltal nem terhelik túl a hasnyálmirigyet.

A tej- és tejtermék fogyasztás, kultúránkban a szarvasmarha tejének fogyasztását jelenti, melynek a kazeintartalma 300-szor magasabb az emberi tej, valamint a kecske és juhtej kazein tartalmainál. A kazeint az asztalosipar ragasztóként használja. Az emésztőrendszerben ez a ragacsos anyag szintén felszívódási problémákat, hasmenést és egyéb laktóz-intoleranciával összefüggő panaszokat okoz. Ez az erjesztett tejtermékekre is igaz. Sajnos az is igaz, hogy az erjesztett tejtermékekben lévő bifidobaktériumok nagy részét a gyomorsav (HCl) elpusztítja, mivel van fertőtlenítő funkciója is. Ezért javasolt a kapszulás dózisokat étkezés előtt, bő folyadékkal bevenni.
A sajt fermentált termék és azért nem okoz problémákat, mert az oltóenzimet a marha, vagy a borjak gyomrából vonják ki (marhagyomor emésztő enzimek). Ez az oltóenzim, amikor újra testhőmésékletű közegbe kerül, akkor elkezdi emésztő funkcióját, akkor is ha nem a marha, hanem az ember gyomrában van! Ez okoza a gyomorfekélyeket és perforációkat!!! Annyi előnye van csak az ilyen sajtoknak, hogy gátolják a gombás erjedés okozta gázképződéseket, hangos bélmozgásokat, mert amúgy a kazein tartalmuk szintén \"ragaszt\"!
Az emésztés javítását szolgálná, ha naponta a főétkezésekor egy szem Eat Controll-t bevenne az étkezés végén. Ugyancsak segítené szervezetének méregtelenítő folyamatait, ha Lecithin termékünkből 2x1-et fogyasztana a két nagyobb étkezése során.
Az emésztés, a belek, de a máj tevékenységét is nagymértékben segítené (5-szörös hatás!), a találmányommal (oxigénszifon és oxigénpatron) előállított, literenként 2000 mg orvosi oxigént tartalmazó szuperoxigénezett víz fogyasztása. A fogyasztással kapcsolatban Dr. Deák Sándor szarvasi orvos írta le klinikai tapasztalatait, \\\"Lúgosítás oxigénnel, igyunk oxigént\" című könyvében. A készülékhez, illetve a könyvhöz hozzájuthat a http://oxigeneselet.hu/?p=E17323 linkre való rálépéssel és beregisztrálással. Az emésztő-traktuson át az oxigén 10x gyorsabban kerül a vérbe, mint a tüdő alveolusain keresztül!

A Calcium Active-t természetesen javasolom, de az előző kérdésére adott válaszomban foglaltakat is kérem vegye figyelembe. A veseműködési zavart is helyrehozza a \"ragasztóanyagok\" néküli táplálkozás és a tiszta víz ivása. Javasolom a szárított tőzegáfonya (Lícium néven árulják a bioboltok) fogyasztását is. Naponta két evőkanálnyit kellene elrágcsálni desszert helyett.
Mint kolléga előtt ismert, hogy a vér nagyon agresszíven beszerzi a vér nátrium tartalmához szükséges nátriumot. Ha Ön nem sóz eléggé, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható, túlkáliumozott \"étkezési\" sókat használja, akkor nem biztos, hogy elegendő, jó nátriumhoz jut a szervezete. Ilyenkor a vér a csontokból \"szerzi\" be a nátriumot, s ez miatt felborul a csontanyagcsere a szervezetben, s hiába fogyasztja valaki marékszám a calcium-tartalmú kiegészítőket, mégis csontritkulása lesz. Ha patikai tisztaságú NaCl-el sózza ételeit, és szedi a Calcium Active terméket, valamint a Proenzi-3, vagy ProFlex 4 termékeket, akkor ezek együttes hatása eredményeképpen, még a 80 év felettieknél is újra erős lesz a csontozat! Édesanyámat 40 éves korától kezelték csontritkulással. 78 évesen csípőprotézist kapott, ekkor került hozzám. A módszeremmel (Calcium Active, NaCl, ProFlex4) 80 éves korára erősebbek lettek a csontjai, mint 40 éves kora előtt voltak, s ezt dokumentumokkal is igazolni tudtuk. 88 évig élt, s többször voltak nagy esései, de soha nem szenvedett több csontöréses balesetet. A tiszta só és a tiszta víz hatásairól többet olvashat a www.aquanet.fw.hu honlapon.

A retina bevérzése is 0-ás vércsoportra utal. Feltétlenül javasolom a béta-carotin , a lutein és a zeaxantin folyamatos szedését. De szükséges lenne a B-Complex vitaminok, a szelén és a cink szedése is. A Lutein mellett (1x1 este) megfelelő támogatást kap az Every One multivitamin készítményünk (2x1 étkezés elején) tartalmazza az ehhez szükséges anyagokat. Szükséges lenne még az 50 mg-osMega Q10 készítményünk szedése is (1x1 étkezés elején), a BioCo cég 500 mg-os L-Carnitinjével együtt. A C-1000-et és a BioFlavone C-t is kellene szednie olyan adagban, ahogy azt az Ön előtti kérdezőnek javasoltam. Kérem olvassa el a neki adott válaszomat is.
Javasolnám, hogy szerezze be egyesületünkben, a Magyar Természetgyógyászok és Életreformerek Tudományos Egyesületében (eleterobanszky@freemail.hu) prof.dr. Török Szilveszter. \"A kapilláris rendszer terápiája\" című tananyagát, hogy elkerülhesse a hasonló tüneteket. Ezek a tünetek a kapilláris rednszer zavaraira utalnak, amely visszautal az előző pontokban leírtakra is, mivel szervezetünkben minden összefügg mindennel elv érvényesül, ezért nem elég a lokális, hanem kell a globális kezelés is! Egy ilyen összefüggő rendszert alkot az érrendszerünkön belül a kapilláris rendszerünk is! A szemben végartériák vannak, ezért nagyon hatásos a Dr. Zalmanov által kifejlesztett Kapillár tabletta, amely nem minősül gyógyszernek, mégis kiváló kapilláris értisztító, keringésjavító hatással rendelkezik. 3x2 nyelv alatti alkalmazását javasolom. 200 szem egy kúra adagja.
Javasolom még a szőlőmag olaj használatát, sütésre-főzésre, étkezésre is, mivel ebből készítik az Endothelon nevű gyógyszert is.

Kérem, hogy olvassa el az Ön utáni kérdezőnek, az \"Édességfüggőség\" tárgykörben adott válaszomat, amelynek az omega-3 zsírsavakkal kapcsolatos része kapcsolódik az 1-es és a 3-as kérdéseihez.

Kicsit hosszúra sikeredett a válaszom a kérdéseire, de remélem tudtam vele segíteni!

Tisztelettel: W-V.László

A Vitamin Station étrend-kiegészítőinek fogyasztása során kedvező élettani hatásokat tapasztalhatunk. Ezen termékek azonban nem gyógyszerek, nem szándékoznak betegségeket gyógyítani, vagy kezelni! Termékeink olyan étrend-kiegészítők, melyek nem helyettesítik a változatos, és kiegyensúlyozott táplálkozást! A honlapunkon található információk tájékoztató jellegűek, betegségével forduljon szakorvoshoz!   

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Lipomax cseppek
2024-04-05 14:12:11

A só ugye tisztítja a szoba levegőjét? Nekem van minden ...
2024-04-03 22:11:11

Epekövek 0,5cm - 2 cm méretűek.
2024-03-17 19:39:37

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat