Csecsemő tápláléka és itala


Csecsemő tápláléka és itala

Kedves László! Érdeklődnék hogy csecsemőnek milyen táplálékot ajánl természetesen anyatej elsődlegesen de ha majd elérjük a hozzátáplálást akkor mik azok amit egy A s gyermek kaphat? Valamint milyen folyadékot kaphat gondolok itt pl a desztilláltvíz már az elejétől alkalmas e a csecsemőnek vagy csak később? Kecsketej mikortól adható a gyereknek? Várom megtisztelő válaszát: Tisztelettel Balázs


Válasz


Kedves Balázs!

A természet törvényei szerint addig kell szoptatnia a kisgyermeket, amíg az el nem éri a születési súlyának háromszorosát. Addig csak anyatejet kapjon! Az anyukának ügyelnie kell, hogy minél tovább tudjon tejet adni a babának, mert az anyatejnél nincs jobb táplálék az újszülött számára. Ne idegeskedjen, ne stresszeljen, mert az elapaszthatja a tejét, vagy ha nem apad el, akkor ront annak minőségén. Amikor elérte a születési súly háromszorosát, akkor fokozatosan kell átállítaniuk az anyatejmentes táplálkozásra. Ilyenkor az sem baj, ha már csak napjában egyszer kétszer szopik. Koraszülötteket tovább kell szoptatni, úgy, mint ha rendes súllyal születtek volna, annak a háromszorosáig.

A Cali Vita cég New Life termékét kellene szedni egészen a szoptatás befejezéséig, hogy a tejének meglegyen a megfelelő mennyisége és a megfelelő minősége. Ha ehhez nem jutnak hozzá, akkor szednie kellene a Vitamin Station: EveryOne, Calcium Active, Probio Flora, Alga Complex, B-Complex, C-1000 és Omega-3 termékeit, az előírt ajánlástól másfélszer nagyobb dózisban.

Természetesen az anyuka a szoptatás alatt a vércsoportja szerint táplálkozzon, s ha lehet vegetáriánusan! Ha már a baba nem szopik, akkor az A-s vércsoportnak megfelelő ételeket kellene vele fogyasztatniuk pépesített formában. Tehéntejet még desztvízzel hígítva se adjanak neki, viszont a kecsketej-, vagy sajt jó lehet neki. Desztvizet is adhatnak, ha szomjas, de teákat is főzhetnek desztvízzel. Jó neki a bodzavirág tea, a citromfű, a csipkebogyó, az eperfalevél, az eperlevél, az édesgyökér, a stevia, a gyömbér, a homoktövis, a körömvirág, a málnalevél, az útifű, a parlagfű, a lucernalevél  teák  és a  zöldtea. Ez utóbbi élénkülést okozhat nála, ezért ezt csak mértékkel! Egyszerre csak egy-vagy kétféle teafélét keverjenek össze, s a gyökérteákat ne keverjék össze a levél teákkal. Lehet neki adni desztvízzel készített gabonatejeket (rizstej, zabtej, köles tej), vagy főzött gabonakásákat. Ezeket főzheti desztvízzel, de gabona-, vagy kecsketejjel is. Édesítésre steviát, szőlőcukrot, mézet, xilitet, nyírfacukrot használjanak, de ne csak az édes íz domináljon. Szoktassák rá a fűszerekre, különösen a majorannára, gyömbérre, kurkumára, fahéjra és szegfűszegre, no meg a tiszta sóra. Adhatnak neki erjesztett kecsketej termékeket is, naponta 1x. Gyümölcsöket is lehet nekik pépesíteni, s arra is lehet tenni fűszert és kevés hidegen sajtolt olajakat (szőlőmag, kendermag, szója, mákolaj, dióbél olaj, lenolaj.

Kapni bioboltokban lenmagcsíra port, aktív árpaport, zöldárpa port, s ezekből is lehet rászórni az ételeire. Próbálkozzanak rászoktatni a virágporra is, először csak egész kis adagokban, majd egyre nagyobb adagokkal.

Ha már táplálkozik, akkor lehet neki adni a Cali Vita korának megfelelő gyermek-táplálék-kiegészítőket.

Ha lehetséges, akkor bio alapanyagokból készítsenek neki minden ételt. Ne dohányozzon senki a gyermekkel egy légtérben!!!!!!!!!

Ne használjanak SLS tartalmú bébi tisztálkodó szereket, sampomokat, hanem csak természetes, természetes anyagokkal illatosított szappanokat. Bőrápolásra a legjobb neki a természetes argánolaj, vagy mandulaolaj.

Ne legyen a gyermek tartózkodási helye, pihenőhelye, alvóhelye közelében, semmilyen elektromos készülék, semmilyen elektromos vezeték 2 m-es körzetben, mert nagyon árt a fejlődésében. Ne legyen a közelében  mobiltelefon, még kikapcsolt állapotban sem!!! Mikrohullámú sütőtől, indukciós tűzhelytől váljanak meg ha van, mert ezek sugárzásai leukémiát okoznak, amit a gyermekek előbb megkapnak, mint a felnőttek. Elektromos meghajtású közlekedési eszközökön ( vonat, metró, villamos, troli, stb, ne üljenek a gyermekkel kerekek fölé, mert az elektromotoroknak induláskor és fékezéskor nagyon erős mágneses tereik vannak. Ne legyen wifi a lakásban és ne legyenek drótnélküli informatikai csatlakozások. Laptop, notebook, asztali számítógép  1 m-es körzetében ne legyen a gyermek. Az ágyában ne legyen fémes tartozékok, vagy ha ezek elkerülhetetlenek, akkor azokat egyenként le kell földeltetni szakemberrel.

Gratulálok az új kis jövevényhez! Önöktől függ, hogy milyen lesz a fejlődése és az élete. Jó egészséget kívánok az egész Családnak!

Tisztelettel: ’Dr.Weixl Várhegyi László 

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat