Autoimmun


Autoimmun

Kedves Doktornő!

 

Szeretném a véleményét kérni. 39 éves nő vagyok. Pár éve Sjörgen Syndromát állapítottak meg nálam. Volt, hogy besárgultam, sokáig szedtem szteroidot, mára már csak 1-2 gyógyszert kell (kellene). Nem igazán értek egyet az orvoslás módjáva, ugyanis kb. 3 havonta kell kontrollra járnom, de lényegében a vérvételen kívül semmi nem történik, és időnként növelika gyógyszeradagomat. Májméregtelenítést szeretnék csinálni, de nem tudom, hogy ezzel használok vagy ártok-e magamnak. Én a keserűsóval és   Milyen megoldást tudna javasolni?

Válaszát várva köszönettel!


Válasz


 

Kedves Kérdező!
Az autoimmun betegségek minden esetben jó (remisszió) és rosszabb (relapszus) periódusok váltakozása által jellemezhető, a prognózist pedig nagyban meghatározza, hogy a relapszusok milyen gyakran követik egymást és mennyiben hoznak egyre súlyosabb tüneteket, romló általános állapotot. Ezért nagyon lényeges a negyedéves kontroll! A meghatározott laborvizsgálatok alapján lehet modulálni a gyógyszeres kezelést.
Ha az előzményekben sárgaság is szerepelt, az igazolja, hogy a folyamat érintette a belszerveket is – jelen esetben az epe elvezetési rendszerét, leginkább a májon belüli epeutakat.
Amennyiben a közérzete jó, az a hosszú egyensúlyi állapotot értelmezi, ami nagyon jó dolog, de ezt az állapotot fenn kell tartani – valóban nem csak gyógyszeresen, ezt jól érzi- és gondolja.
Ugyanakkor én azt hiszem, a legnagyobb probléma és zavar az, hogy nem kap magyarázatot megfelelő mértékben a gondozó orvosától. Az a legjobb megoldás, ha a következő találkozáskor- és vérvételkor elmondja őszintén – ugyanúgy, ahogy nekem is leírta – a kétségeit, kérdéseit. Kérdezze meg, hol tart jelenleg a betegségfolyamat, a jelenleg szedett gyógyszerek alkalmazása mellett milyen a szervezet állapota, kellenek-e a vérvétel mellett egyéb vizsgálatok.
Ami a be nem fejezett kérdését illeti – ami nem volt teljes, de a megkezdett mondatból a keserűsós „májtisztításra” gondolt, ugye? Ha valóban ez volt a kérdés, nagyon nagy óvatosságra intem. Ez a metodika nagyon komolyan igénybe veszi a szervezetet, akár kifejezett emésztőszervi tüneteket és rosszullétet is okozhat még az egyébként egészséges embereknél is.
Nem egyértelmű, hogy a jelenleg egyensúlyban lévő autoimmun folyamat miként reagál egy ilyen jelentős igénybevételre.
Ha a máj méregtelenítő funkciójának támogatását szeretné, akkor sokkal szelídebb, elsősorban gyógynövény alapú kiegészítőket javasolt alkalmazni. Ilyen lehet a máriatövis alapú tea, kapszula, illetve létezik a kínai medicina tanai alapján fejlesztett, a máj meridiánra ható kombinált gyógynövény tea, amely a tisztító funkciót segíti.
Bármely megoldást is választja, nagyon fontos, hogy beszélje meg mindezt a kezelőorvosával, kérje ki a véleményét, mely hatóanyagok kombinálhatók az alkalmazott gyógyszereivel.
Üdvözlettel: Dr.Galics Judit
 

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat