halkonzervek


halkonzervek

Tisztelt Várhegyi Úr! A vércsoportos táblázatában láttam, hogy az A-sok fogyaszthatnak bizonyos halfajtákat, mert azok jótékonyak számukra. Az lenne a kérdésem, hogy ez a konzervekre is vonatkozik-e, vagy csak a friss halakra? A tőkehalmáj jó ennek a vércsoportnak, vagy kerülendő, mint bármelyik állat mája? Köszönöm: Ottilia 


Válasz


Kedves Ottilia!

Örülök, hogy foglalkozik a gondolattal, vagy már nem is foglalkozik, hanem már napi szinten folyamatosan a vércsoportja szerint táplálkozik!
Ha valaki már hosszabb ideje következetesen és nemcsak hébe-hóba táplálkozik a vércsoportja szerint, akkor már megtapasztalja azt, hogy mennyivel jobban érzi magát a korábbiakhoz képest. Sokkal erősebb lesz az immunrendszere, nagyobb lesz a teherbíró képessége, úgy fizikailag, mint szellemileg.
Igen az A-sok fogyaszthatnak többféle halat is és ráadásul ezek többségéhez Magyarországon belül is hozzá lehet jutni, így a tőkehalhoz és a tőkehalmájhoz is!
Az állatok húsának többségét nem eheti az A-s vércsoport. A csirke, a pulyka, a strucc, a galamb, gyöngytyúk, fajd húsa mellett a belsőségeiket (zúza, máj, stb.) is fogyaszthatják az A-sok. A halaknál is ez a helyzet. Amelyik hal, halféle állat fogyasztható a nem ártó lektinek miatt az A-soknak, akkor azok belsőségei (ikra, máj,)is fogyaszthatóak számukra!
Mivel az A-s vércsoport majdnem vegetáriánus vércsoport, ezért az A-sok által fogyasztható halak (sokkal több halfajta fogyasztható az A-sok számára, mint húsállat-fajta) tápanyagokban gazdag fehérjeforrást jelentenek számukra.
Ez miatt a számukra ehető halak a legjobb élelmiszer források az aktív szövettömeg (különösen az izomtömeg) létrehozásához.
Nagyon sok halfajta, gazdag omega-3 zsírsavakban, amelyek azon kívül, hogy táplálják az agysejteket, csökkentik a szív és érrendszeri betegségek kockázatát, valamint szabályozzák a sejtnövekedési faktor termelődését. A halfajták közül különösen kiemelkedő omega-3 zsírsav forrás a tőkehal, még kiemelkedőbb a tőkehal-máj és ettől is gazdagabb ilyen zsírsavakban a tőkehalmáj olaj. Ezt az olajat csukamájolajnak is hívják, pedig nem a csukától származik!

Az A-sok pedig, akik nem vegetáriánusok nyugodt szívvel fogyaszthatják a tőkehal májat és a tőkehalmáj olajat is!!! Ez igaz a konzervekre is, de csak akkor, ha nem paradicsomosan vannak elkészítve, mivel az A-soknak semmilyen paradicsomos halkonzerv nem fogyasztható az ártó lektinek miatt.

Vércsoport szerinti táplálkozás lényege a különböző lektinek kapcsolata az adott vércsoport vérlemezkéihez is, és az azokhoz kapcsolódó, rájuk jellemző szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez is (A-soknál ez a fukóz és az N-acetil-galaktóz-amin).
A táplálkozástudomány legújabb, több szempontból is megfelelően bizonyított irányzata az egészséghez vezető úton!
Az ikreket is beleszámítva , nincs a Földön két egyforma ember, mint ahogy nincs két azonos
ujjnyomatú ember sem, ugyanúgy nincs két egyforma fűszál, nincsen két egyforma hópehely.
Az emberek szervezete is különbözik egymástól, azért világos az is, hogy az emberek eltérő
szervezete különböző táplálkozási igényeket támaszt. Emiatt az egészség megtartásának és a
betegségek gyógyításának egyik leglényegesebb módja a vércsoportnak megfelelő táplálékok
fogyasztása. Van olyan étel, amelyik az egyik embernek jótékony hatású, a másiknak semleges, míg a harmadiknak kifejezetten árt.
A vércsoportok olyan alapvető fontosságúak, mint maga az ember, A tudomány most fedezte
fel, hogy hogyan használhatjuk a vércsoportokat egy úgynevezett sejtszintű ujjlenyomatként az egészséghez vezető úton. Ez a felfedezés az emberi DNS-sel kapcsolatos felfedezések kibővítését jelenti.
A vércsoportok (A, B, AB, 0) és a vércsoport altípusok (szekretor, nem szekretor, Rh-
, Rh , MM, NN MN stb.) megismerése még jobban megerősíti azt a tényt, hogy minden ember
teljesen különbözik a többitől.
Vércsoportunk az egészség, a betegségek, a hosszú élet, a fizikai erő, a szellemi életünk titkaihoz vezető ajtó zárjának a kulcsa. Vércsoportunk határozza meg a betegségekre való
fogékonyságunkat, táplálkozási szükségleteinket és a fizikai tevékenységünk (sport)
legmegfelelőbb formáit. Ezek a tényezők befolyásolják energiaszintünket, a táplálékokban lévő energiák felhasználásának hatékonyságát, szellemi életünket és a személyiségünket is. Érdekes,hogy ebben nincs új a Nap alatt. Az ayurvédikus orvoslás 4000 évvel ezelőtt az embereket 3 csoportra osztotta, s milyen érdekes, hogy ezek a csoportok megfelelnek a 0 az A és a B vércsoportokra most felfedezett személyiségeknek. Az AB vércsoport mindössze kb. 1500 évvel ezelőtt jelent meg az embereknél, ezért azt az ayurvédikus orvoslás nem ismerte. A tudomány feltalálta ismét a csőben a lyukat.
A vércsoportok kialakulásában jelentős szerepet játszott a táplálkozás és a népvándorlás, a Föld különböző pontjain élő emberek keveredése. Már vannak jelei egy újabb vércsoport - talán C lesz a neve- kialakulásának, amely pár évtizeden belül kimutatható lesz. Ez a mindenkori embercsoportok nagyfokú keveredésének a következménye.
Mivel a vércsoportok kialakulásában jelentős szerepe volt a táplálkozásnak, ezért az egyes
vércsoportokhoz tartozó táplálkozástól való eltérés egészségkárosodáshoz vezet. Sajnos az
ember alkalmazkodó képessége e tárgykörben igen hosszú, mert a generációváltás is az. A
rovaroknál ez igen gyors, ezért van az, hogy amelyik vegyszer ma megárt mondjuk a
burgonyabogárnak, a következő nemzedék már csak a nagyobb dózistól pusztul el , míg az
azután jövő nemzedék már táplálékként szintetizálja az apáikat elpusztító mérgeket. Az embernél 10 generációváltás 300 év!

Ezeket a tényeket felismerve Dr James D’Adamo és fia Dr Peter D’ Adamo természetgyógyász orvosok és munkatársaik az élelmiszerek minden csoportjánál vizsgálták , hogy azok mennyire összeférhetőek a különböző vércsoportú vörösvérsejtekkel. A vizsgálatok minden kétséget eloszlatva bebizonyították, hogy nem mindegy, hogy melyik vércsoportú ember mit eszik.
Beigazolódott, hogy ugyanazon ételek az egyes vércsoportok vörösvértestjeit kicsapták- orvosi nyelven agglutinálták-, s ezért a jelenségért a növényi és állati eredetű élelmiszerek egy részében található különleges „ragasztóanyagok”, az un. lektinek a felelősek. A lektinek tehát az ételekben található különféle fehérjék, amelyek vérünk minőségét befolyásoló agglutinációs hatással rendelkeznek.
Ezek a lektinek a vörösvérsejtek felületén található, vércsoport-meghatározó, speciális
cukoroldatokhoz kapcsolódva, szinte összeragasztják a vörösvérsejteket, elindítva ezzel a szervezet állapotának romlását, gyorsítják az öregedési folyamatokat. Mindezek a cukoroldatok nemcsak a vérben, hanem a szervezetben, más szövetféleségekben is megtalálhatók, s így az adott vércsoportnak nem megfelelő táplálkozás a szerveket közvetlenül is rombolhatja. A 0-ás vércsoportúaknál minden vérlemezkéhez egy fukóz nevű szénhidrát-specifikus alkotóelem tartozik, amely minden vércsoportnál megtalálható a vérlemezkék mellett. Az A-soknál még hozzájön egy N-acetil-galaktóz-amin is a fukózhoz. A B vércsoportúaknál a fukóz mellett minden vérlemezkénél ott van a D-galaktóz, az AB-seknél pedig minden vérlemezkénél ott van a fukóz mellett a D-galaktóz is és az N-acetil-galaktóz-amin is. Attól függ, hogy egy étel jó-e az adott vércsoportú embernek, hogy a táplálékokban lévő lektinek hogyan viszonyulnak a vércsoportra jellemző, minden vérlemezkéhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez. Ha hisz valaki ebben, ha nem akkor is működik ez a lektin és alkotóelem kapcsolat. Ez határozza meg, hogy egy adott táplálék jó, vagy rossz, illetve semleges hatású az adott vércsoport számára. Ha rossz, akkor agglutináció történik, azaz összeragadnak a vérlemezkék. Elég ha csak nyomokban van jelen egy- egy összetett táplálékban a vércsoportra agglutináló tulajdonsággal bíró lektin, már megtörténik az agglutináció. Pl. valamiben tejpor van, vagy tej is van a készített ételféleségben, akkor már a 0-sokra és az A-sokra agglutináló hatással van, azaz rontja a vérkeringést a hajszálerekben.
A vörösvérlemezkék átmérője 9 mikron, a vastagsága 1 mikron. A kapilláris keringés
hajszálereinek átmérõje 7 mikron, tehát ezen a 7 mikronos átmérőjű erecskén kell átpréselnie a vérnyomásnak a vörösvérlemezkéket. Ez csak akkor megy könnyen, ha rugalmas az érfal, s ha a lektinek nem ragasztják össze a vérlemezkéket.
A növényi ételek kétszeresen lágyítják az érfalakat, ezért könnyebb az átjutás a hajszálérben. Itt is vigyázni kell, hogy csak olyan növényt ehetünk, ami a vércsoportunknak nem okoz
agglutinációt. A növényi olajok 5-szörösen lágyítják az érfalakat és rugalmasítják a vérlemezkéket.
Ugyancsak ötszörösen lágyítják a halolajok is, tehát együnk sok, a vércsoportunknak megfelelő halételt.
A nem tiszta, adalékanyagokkal teli (KCl, LiCl, alumínium hidroxidokat csomósodásgátlásra
használják-) só és az állati zsírok, beleértve a tejben lévő zsiradékot (különösen a homogénezett tejzsiradékot!!!) is, 10-szeresen keményítik az érfalat, tehát megnehezül a vörösvérlemezkék átjutása a hajszáléren. Ez a táplálkozás alfája és omegája. Ahol rossz a hajszáleres keringés, ott beteg lesz a testszövet. A rossz keringésű testszövetekben daganatok képződhetnek, mert rendellenesen működnek a sejtek. Nem kapnak tápanyag utánpótlást és nincs elszállítva a salakanyag, amely a sejtanyagcsere során keletkezik.
A szívnek a legtökéletesebb a keringése, ezért a szív sohasem lesz rákos! Ha mégis rossz lesz a szív keringése, a szív megbetegszik, megáll, s nincs ideje kifejlődni a daganatoknak. A szívmegállás pedig a halála a testnek. A szívnek azért is jó a keringése, mert mindig mozog! A mozgás tehát a táplálkozáson túlmenően a másik lényeges körülmény az egészségünk megőrzése érdekében.
Mindennap, minden izomcsoportot jól át kell mozgatni úgy, hogy beleizzadjunk, s úgy, hogy
pulzusunk egy ideig érje el a normál érték kétszeresét. Intenzív keringés, intenzív sejtanyagcsere, intenzív salaktalanítás. A vérünket a szív keringeti, a 2-2, 5 liternyi nyiroknedvet a szervezetünkben az izmok mozgása áramoltatja, mivel nincs külön nyirokszívünk. A nyiroknedvek is salaktalanítanak, ezért lényeges a megfelelő nyirokkeringés az intenzív mozgás révén.
A biokémia eddig is tudta, hogy a vérünk és az elfogyasztott táplálék között kémia reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktől függ. Meghökkentő, de tény, hogy ma a XXI. század éveiben is immun- és emésztőrendszerünk még mindig azokat a táplálékokat részesíti előnyben, amelyeket vércsoport szerinti őseink fogyasztottak.
A két Dr. Adamo és munkatársai valamint a hasonló kutatással foglalkozó bostoni, cambridgei, londoni, oxfordi, new-yorki stb. egyetemeken dolgozó biokémikusok nemcsak azt határozták meg, milyen élelmiszereket nem ajánlatos fogyasztaniuk az egyes vércsoportokhoz tartozó embereknek, hanem azt is, hogy az adott vércsoportnak megfelelő táplálkozás esetében milyen lesz a vitamin- és az ásványi anyag ellátottság, illetve mely táplálék-kiegészítő anyagok,gyógynövények segíthetik a még jobb állapot elérését.
Akik elmélyültebben foglalkoztak a vércsoportokkal, tudhatják, hogy a különböző vércsoportok különböző antigéneket tartalmaznak, amelyek arra a vércsoportra jellemzők. Csak a 0 vércsoportú embereknek nincs a vörösvérsejtjeik felületén egyik típusú antigén sem. Az immunrendszerünk, ha jól működik, azonnal észreveszi, hogy idegen antigén lépett be a szervezet rendszerébe, ezért elkezd antitesteket termelni az antigén ellen. A vércsoportok antitestei is eltérőek a másik vércsoport antitesteihez képest, ezért lehet csak meghatározott szabályok szerint vért adni a másik embernek. Ennek szabályait dr. Karl Landsteiner osztrák kutatóorvos fedezte fel.
Az antitestek az immunsejtekben előállított különleges kémiai anyagok, feladatuk az idegen
antigén elfogása. Immunrendszerünk sejtjei különböző antitestet termelnek, mindegyiknek egy adott idegen antigén azonosítása és elfogása a feladata. Ez egy állandó harc az immunrendszer és a betolakodók között, melyek megpróbálják átalakítani antigénjeiket, hogy a szervezet ne ismerje fel őket. Amikor egy antitest összetalálkozik egy, a szervezetre ártalmas antigénnel (vírusok, baktériumok, folyadékok, táplálékok antigénjei), akkor az agglutinációnak nevezett folyamat játszódik le.
A vércsoport antitestek immunrendszerünk legerősebb antitestei, vörösvérsejt agglutináló
hatásuk olyan erős, hogy akár szabad szemmel is azonnal észrevehető egy tárgylemezen. A
kutatók azt is felismerték, bizonyos ételek agglutinálják az adott vércsoport sejtjeit, míg más vércsoportokét nem, ami azt jelenti, hogy az egyik vércsoport sejtjeire káros étel, a másik
vércsoport sejtjei számára jótékony hatású lehet.
Amikor olyan ételt fogyasztunk, amelynek lektinjei összeférhetetlenek a vércsoport
antigénünkkel, azaz a vérlemezkékhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez, akkor a lektinek célba vesznek egy szervet, (vese, máj, agy, gyomor, belek, izületek stb.) és annak területén elkezdik agglutinálni a vörösvérsejteket. A különböző lektinek, más- más szervet,vagy szervrendszert vesznek célba, kellemetlen bélpanaszokat, májcirrózist okozhatnak, vagy leállítják a vesén áthaladó vér áramlását stb.
Az idegrendszer a legérzékenyebb a táplálékokban található agglutináló lektinekre. Sok fejfájós embernek csak egyszerűen át kellene térnie a vércsoportnak megfelelő táplálkozásra és megszűnnének a kellemetlenségei. Vigyázat! Nem biztos, hogy az idegrendszert támadó
agglutináló lektinek okozzák közvetlenül a fejfájást, hanem a bélrendszerre, emésztőrendszerre károsan ható agglutináló lektinek is okozhatják, ezért kell odafigyelni arra, hogy mit eszünk.
Nem elég csak a vércsoport-specifikus táplálkozást betartani, hanem oda kell figyelni az egyéb
táplálkozási szabályokra is.
Ilyen egyéb táplálkozási szabály az, hogy táplálékaink nagy víztartalmúak legyenek - általában mint az emberi test víztartalma (70%) -, ne legyenek agyon sütve, főzve, tartósítva, hanem több mint 50%-ban nyers, hővel nem károsított ételek legyenek. Az is fontos, hogy folyadékot mindig a táplálkozás megkezdése előtt vigyük be a szervezetbe, mert hiába táplálkozunk megfelelően, a táplálkozás után, közben megivott folyadék felhígítja az emésztőnedveket és a perisztaltika rosszul emésztetten vagy emésztetlenül, továbbítja a táplálékot a belekbe.
Nagyon fontos szabály a nyugodt, kellemes környezetben történő kapkodás mentes étkezés. Először mindig a könnyen emészthető, a gyomorból hamar kiürülő gyümölcsöket, zöldségeket, salátákat fogyasszuk, mert ha ezeket esszük utoljára, akkor a gyomorban nem tudják megelőzni, a hosszabb ideig emésztődő ételeket és elkezdenek erjedni, rothadni, már a gyomorban, aminek következtében toxinok és metilalkoholok keletkeznek, melyek akkor is rombolják a szervezetünket, ha vércsoport-specifikusan táplálkozunk. Legtöbb ember emésztőrendszere mozgó pálinka-főzőhöz hasonlít, mert állandó erjedés és alkoholképződés van a gyomrában, és a beleiben a helytelen ételtársítás és a helytelen táplálkozási sorrend miatt!!!
A káros lektinek jelenlétét a szervezetben nemcsak laboratóriumokban lehet bevizsgálni, hanem egy egyszerű vizeletvizsgálattal, az indikan teszttel, amely a bomlási folyamatokat méri. Ha a máj, az emésztőrendszer, a belek nem teljesen dolgozzák fel a folyadékot, akkor indoloknak nevezett toxikus melléktermékek keletkeznek. Ha elkerüljük a vércsoportunkra káros lektinfehérjéket tartalmazó, vércsoportunk számára nehezen vagy egyáltalán nem emészthető ételek fogyasztását, akkor az indikán szintünk alacsonyabb. Ha rendszeresen, vagy akár alkalmanként fogyasztunk magas lektintartalmú, vagy számunkra nehezen emészthető ételeket, akkor az indikán szintünk magas lesz, ami arra utal, hogy sok karcinogén- rákkeltő- anyag van a szervezetünkben.
Nézzük közelebbről, hogy mit értünk jótékony hatás alatt. Jótékony hatásúak azok az ételek,
amelyek gyógyszerként hatnak a szervezetünkre, melyek főleg betegség esetén gyógyszer
nélkül is gyógyítanak azzal, hogy megerősítik az immunrendszert. A semleges ételek, csupán
táplálékként viselkednek, de szükség van rájuk a bennük lévő nyomelemek, vitaminok és a
kiegyensúlyozott étrend miatt. A tiltott ételek mérgezik a szervezetet, tehát a fogyasztásuk tilos!
Ételeink 50%-nál nagyobb része legyen jótékony hatású!

Nézzük, hogy a tilos ételek milyen hatásokat válthatnak ki a szervezetből:
• az emésztőrendszer nyálkahártyáinak gyulladása (ez népbetegség),
• az emésztési folyamatok befolyásolásával kiváltott puffadás (ez is népbetegség nálunk),
• a metabolitikus rátának, vagyis az anyagcsere-folyamatok sebességének a lassítása révén
csökken a kalóriák elégetésének hatékonysága,
• csökken az inzulintermelés (az egyre növekvő cukorbetegség fő oka),
• a hormonális egyensúly megváltoztatása folytán vízvisszatartás (ödéma), pajzsmirigy megbetegedések és más hormonális problémák (terméketlenség, kóros elhízás stb.) kialakulása (e tekintetben is a világelsők között vagyunk)!

Remélem, hogy ezentúl Ön is jobban fog vigyázni arra, hogy csak a vércsoportjának megfelelő ételeket fogja fogyasztani, mert ez az alapvető egészség egyik titka, amelyet a modern tudományos vizsgálatok igazoltak.
A lektin tehát ugyanaz a friss halban is, mint a konzerv halban és általában, ha egy állat húsa fogyasztható, akkor annak a belsőségei, s így a mája is fogyaszthatók, ha jók a vércsoportjának. Nagyon kevés esetben van az, hogy hőkezelés hatására megváltozhatnának a lektinek és az eddig ártók, nem ártóvá, vagy ez eddig nem ártók, ártóvá alakulnának át. Ez a kevés eset is csak zömmel a növényekre (búza, burgonya) jellemző, de ehhez nagyon magas hőmérséklet kell. Pl. a búzakenyér nem ehető az A-snak, csak pirítva! Vagy a burgonya sem ehető, csak ha héjában megsütik!

Tisztelettel:
Weixl-Várhegyi László mérnök radiesztéta, bioenergetikus, fitoterapeuta, életmód- és táplálkozási tanácsadó és terapeuta természetgyógyász, a Magyar Természetgyógyászok és Életreformerek Tudományos Egyesületének tagja,, a Tudományos Rendőrség alapító tagja.

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat