Méhnyakrák


Méhnyakrák

 

Udvozlok Mindenkit!
 Kulfoldon elek es itt derult ki, hogy mehnyakrakom van ami atment mar a lymph node-be.
Itt az orvosok kemoterapiat es sugarzast javasoltak.  Idot kertem es ugy hataroztam, hogy nem  vetem magam ala egyiknek sem, ugyanis  4-es stadiumban vagyok. Most meg nagyon jol erzem magamat, mivel ahogy kiderult mi a betegsegem, abbahagytam az edesseg evest, mindenfele feher liszt, hus, feher rizs, uditok fogyasztasat. Sok vitamin, zoldseg es gyumolcs van az etrendemen. Amikor az orvosommal talakoztam es kerdeztem, hogy O mit javasol, valtoztassak-e az etrendemen es mas dolgon, erre O es kollegai  azt mondtak, hogy "Nem kell, egyek mindent amit megkivanok!". Teljesen meg voltam dobbenve, hogy egy orvos, aki evekig jar az egyetemre... es itt Amerikaban ahol elek, tobb orvos is ezt mondta! Bennem az elt, hogy  az orvos ahol tud segit a betegen es a beteg erdekeit nezi, hat csalodtam.
Ezert ugy dontottem, hogy magam veszsem kezembe az eletemet ezek utan. Konyveket olvastam es az internetet bujtam es bujom most is, igy talaltam ra erre a web-re.
A barataim is sokat segitenek, ha talalnak a rakkal kapcsolatba valamit mindjart hivnak.
Sok mindent tudok a rakkal kapcsolatban, de most olvastam eloszor arrol, hogy van vercsoporthoz tartozo taplalkozas, vitaman szedes. Ez nagyon erdekelne es szeretnem, ha ezt jobban kifejtene. Arrol mar olvastam, hogy az AVEMAR csak az AB vercsoportuaknak jo, - en is szedem, mert errol meg nem tudtam eddig, - de nekem akinek 0-s vercsoportu a verem, milyen etrend es milyen vitamin, taplalek-kiegeszito jo?
-Sajnos mindenhol olvasok arrol, hogy a nagy gyogyszergyarak elnyomjak al feltalalt olcsobb, kisebb koltseggel eloallithato rakgyogyszerek forgalmazasat es igy milliok halnak meg.-
 Kernem ebben a segitseget!
 
Udvozlettel: Maggie

 

 

 

Válasz


Kedves Maggie!

A méhnyakrák azért keletkezhetett, mert leállt a havi tisztulása és a szervezet megszokta ezt a méregtelenítési csatornát, s így a méhe lett tele méreganyagokkal.

Méregtelenítenie kell tehát elsősorban!

Igyon két óránként 4-4 dcl desztilláltvizet. Mobil desztilláló készüléket már a Vitamin station webáruházában is tud vásárolni!

Szedjen ProbioFlora-t, vagy ahhoz hasonló probiotikus készítményt. A www.vitaminsation.hu honlapon megtalálja az említett készítmények összetevőit, s azok alapján tud az USA-ban is vásárolni. Szedjen sok Lecithint, legalább napi 1000 mg Chlorellát, napi 20.000 mg C-vitamint. A 0-soknak nagyon jó a Noni Juice, de csak a Tahitian noni a jó. Csak tiszta NaCl-t használjon sózásra és most egy kicsit jobban sózza az ételeit, amíg meg nem gyógyul!

Feküdjön ki az elektroszmogból és dobja ki a mikróját, s még véletlenül se fogyasszon mikrózott ételt!!!, Ha valahol mikróznának, legalább 20 méterre távolodjon el, amikor azt bekapcsolják!

Megpróbálom ide betenni a vércsoportos táplálkozás anyagát, vagy legalábbis a táblázatot:

 

Vércsoport szerinti táplálkozás:

A táplálkozástudomány legújabb irányzata az egészséghez vezetõ úton.

Az ikreket is beleszámítva , nincs a Földön két egyforma ember, mint ahogy nincs két azonos ujjnyomatú ember sem, ugyanúgy nincs két egyforma fûszál, nincsen két egyforma hópehely. Az emberek szervezete is különbözik egymástól, azért világos az is, hogy az emberek eltérõ szervezete különbözõ táplálkozási igényeket támaszt. Emiatt az egészség megtartásának és a betegségek gyógyításának egyik leglényegesebb módja a vércsoportnak megfelelõ táplálékok fogyasztása. Van olyan étel, amelyik az egyik embernek jótékony hatású, a másiknak semleges, míg a harmadiknak kifejezetten árt. A vércsoportok olyan alapvetõ fontosságúak, mint maga az ember, A tudomány most fedezte fel, hogy hogyan használhatjuk a vércsoportokat egy úgynevezett sejtszintû ujjlenyomatként az egészséghez vezetõ úton. Ez a felfedezés az emberi DNS-sel kapcsolatos felfedezések kibõvítését jelenti. A vércsoportok (A, B, AB, 0) és a vércsoport altípusok (szekretor, nem szekretor, Rh-, Rh+, MM, NN MN stb.) megismerése mégjobban megerõsíti azt a tényt, hogy minden ember teljesen különbözik a többitõl.

Vércsoportunk az egészség, a betegségek, a hosszú élet, a fizikai erõ, a szellemi életünk titkaihoz vezetõ ajtó zárjának a kulcsa. Vércsoportunk határozza meg a betegségekre való fogékonyságunkat, táplálkozási szükségleteinket és a fizikai tevékenységünk (sport)legmegfelelõbb formáit. Ezek a tényezõk befolyásolják energiaszintünket, a táplálékokban lévõ energiák felhasználásának hatékonyságát, szellemi életünket és a személyiségünket is. Érdekes, hogy ebben nincs új a Nap alatt. Az ayurvédikus orvoslás 4000 évvel ezelõtt az embereket 3 csoportra osztotta, s milyen érdekes, hogy ezek a csoportok megfelelnek a 0 az A és a B vércsoportokra most felfedezett személyiségeknek. Az AB vércsoport mindössze kb. 1500 évvel ezelõtt jelent meg az embereknél, ezért azt az ayurvédikus orvoslás nem ismerte. Atudomány feltalálta ismét a csõben a lyukat.

A vércsoportok kialakulásában jelentõs szerepet játszott a táplálkozás és a népvándorlás, a Föld különbözõ pontjain élõ emberek keveredése. Már vannak jelei egy újabb vércsoport - talán C lesz a neve- kialakulásának, amely pár éven belül kimutatható lesz. Ez a mindenkori embercsoportok nagyfokú keveredésének a következménye.

Mivel a vércsoportok kialakulásában jelentõs szerepe volt a táplálkozásnak, ezért az egyes vércsoportokhoz tartozó táplálkozástól való eltérés egészségkárosodáshoz vezet. Sajnos az ember alkalmazkodó képessége e tárgykörben igen hosszú, mert a generációváltás is az. A rovaroknál ez igen gyors, ezért van az, hogy amelyik vegyszer ma megárt mondjuk a burgonyabogárnak, a következõ nemzedék már csak a nagyobb dózistól pusztul el , míg az azután jövõ nemzedék már táplálékként szintetizálja az apáikat elpusztító mérgeket. Az embernél 10 generációváltás 300 év!

Ezeket a tényeket felismerve Dr James D’Adamo és fia Dr Peter D’ Adamo természetgyógyász orvosok és munkatársaik az élelmiszerek minden csoportjánál vizsgálták , hogy azok mennyire összeférhetõek a különbözõ vércsoportú vörösvérsejtekkel. A vizsgálatok minden kétséget eloszlatva bebizonyították, hogy nem mindegy, hogy melyik vércsoportú ember mit eszik. Beigazolódott, hogy ugyanazon ételek az egyes vércsoportok vörösvértestjeit kicsapták- orvosi nyelven agglutinálták-, s ezért a jelenségért a növényi és állati eredetû élelmiszerek egy részében található különleges ragasztóanyagok”, az un. lektinek a felelõsek. A lektinek tehát az ételekben található különféle fehérjék, amelyek vérünk minõségét befolyásoló agglutinációs hatással rendelkeznek.

Ezek a lektinek a vörösvérsejtek felületén található, vércsoport-meghatározó, speciális cukoroldatokhoz kapcsolódva, szinte összeragasztják a vörösvérsejteket, elindítva ezzel a szervezet állapotának romlását, gyorsítják az öregedési folyamatokat. Mindezek a cukoroldatok nemcsak a vérben, hanem a szervezetben, más szövetféleségekben is megtalálhatók, s így az adott vércsoportnak nem megfelelõ táplálkozás a szerveket közvetlenül is rombolhatja. A 0-s vércsoportúaknál minden vérlemezkéhez egy fukóz nevû szénhidrát-specifikus alkotóelem tartozik, amely minden vércsopotnál megtalálhazó a vérlemezkék mellett. Az A-soknál még hozzájön egy N-acetil-galaktóz-amin is a fukózhoz. A B vércsoportúaknál a fukóz mellett minden vérlemezkénél ott van a D-galaktóz, az AB-seknél pedig minden vérlemezkénél ott van a fukóz mellett a D-galaktóz is és az N-acetil-galaktóz-amin is. Attól függ, hogy egy étel jó-e az adott vércsoportú embernek, hogy a táplálékokban lévõ lektinek hogyan viszonyulnak a vércsoportra jellemzõ, minden vérlemezkéhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez.

Ha hisz valaki ebben, ha nem akkor is mûködik ez a lektin és alkotóelem kapcsolat. Ez határozza meg, hogy egy adott táplálék jó, vagy rossz, illetve semleges hatású az adott vércsoport számára. Ha rossz, akkor agglutináció történik, azaz összeragadnak a vérlemezkék. Elég ha csak nyomokban van jelen egy- egy összetett táplálékban a vércsoportra agglutináló tulajdonsággal bíró lektin, már megtörténik az agglutináció. Pl. valamiben tejpor van, vagy tej is van a készített ételféleségben, akkor már a 0-sokra és az A-sokra agglutináló hatással van, azaz rontja a vérkeringést a hajszálerekben. A vörösvérlemezkék átmérõje 9 mikron, a vastagsága 1 mikron. A kapilláris keringés hajszálereinek átmérõje 7 mikron, tehát ezen a 7 mikronos átmérõjû erecskén kell átpréselnie a vérnyomásnak a vörösvérlemezkéket. Ez csak akkor megy könnyen, ha rugalmas az érfal, s ha a lektinek nem ragasztják össze a vérlemezkéket.

A növényi ételek kétszeresen lágyítják az érfalakat, ezért könnyebb az átjutás a hajszálérben. Itt is vigyázni kell, hogy csak olyan növényt ehetünk, ami a vércsoportunknak nem okoz agglutinációt. A növényi olajok 5-szörösen lágyítják az érfalakat és rugalmasítják a vérlemezkéket. Ugyancsak ötszörösen lágyítják a halolajok is, tehát együnk sok, a vércsoportunknak megfelelõ halételt. A nem tiszta, adalékanyagokkal teli (KCl, LiCl, alumínium hidroxidok csomósodásgátlásra használják-) só és az állati zsírok, beleértve a tejben lévõ zsiradékot (különösen a homogénezett tejzsiradékot!!!!)is, 10-szeresen keményítik az érfalat, tehát megnehezül a vörösvérlemezkék átjutása a hajszáléren. Ez a táplálkozás alfája és omegája.

Ahol rossz a hajszáleres keringés, ott beteg lesz a testszövet. A rossz keringésû testszövetekben daganatok képzõdhetnek, mert rendellenesen mûködnek a sejtek. Nem kapnak tápanyag utánpótlást és nincs elszállítva a salakanyag, amely a sejtanyagcsere során keletkezik. A szívnek a legtökéletesebb a keringése, ezért a szív sohasem lesz rákos! Ha mégis rossz lesz a szív keringése, a szív megbetegszik, megáll, s nincs ideje kifejlõdni a daganatoknak. A szívmegállás pedig a halála a testnek. A szívnek azért is jó a keringése, mert mindig mozog! A mozgás tehát a táplálkozáson túlmenõen a másik lényeges körülmény az egészségünk megõrzése érdekében.

Mindennap, minden izomcsoportot jól át kell mozgatni úgy, hogy beleizzadjunk, s úgy, hogy pulzusunk egy ideig érje el a normál érték kétszeresét. Intenzív keringés, intenzív sejtanyagcsere, intenzív salaktalanítás. A vérünket a szív keringeti, a 2-2, 5 liternyi nyiroknedvet a szervezetünkben az izmok mozgása áramoltatja, mivel nincs külön nyirokszívünk. A nyiroknedvek is salaktalanítanak, ezért lényeges a megfelelõ nyirokkeringés az intenzív mozgás révén.

A biokémia eddig is tudta, hogy a vérünk és az elfogyasztott táplálék között kémia reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktõl függ. Meghökkentõ, de tény, hogy ma a XXI század éveiben is immun- és emésztõrendszerünk még mindig azokat a táplálékokat részesíti elõnyben, amelyeket a vércsoport szerint õseink fogyasztottak. A két Dr Adamo és munkatársai valamint a hasonló kutatással foglalkozó bostoni, cambridgei, londoni, oxfordi, new-yorki stb. egyetemeken dolgozó biokémikusok nemcsak azt határozták meg, milyen élelmiszereket nem ajánlatos fogyasztaniuk az egyes vércsoportokhoz tartozó embereknek, hanem azt is, hogy az adott vércsoportnak megfelelõ táplálkozás esetében milyen lesz a vitamin- és az ásványi anyag ellátottság, illetve mely táplálék-kiegészítõ anyagok, gyógynövények segíthetik a még jobb állapot elérését.

Akik elmélyültebben foglalkoztak a vércsoportokkal, tudhatják, hogy a különbözõ vércsoportok különbözõ antigéneket tartalmaznak, amely arra a vércsoportra jellemzõ. Csak a 0 vércsoportú embereknek nincs a vörösvérsejtjeik felületén egyik típusú antigén sem. Az immunrendszerünk ha jól mûködik- azonnal észreveszi, hogy idegen antigén lépett be a szervezet rendszerébe, ezért elkezd antitesteket termelni az antigén ellen. A vércsoportok antitestei is eltérõek a másik vércsoport antitesteihez képest, ezért lehet csak meghatározott szabályok szerint vért adni a másik embernek. Ennek szabályait dr. Karl Landsteiner osztrák kutatóorvos fedezte fel.

Az antitestek az immunsejtekben elõállított különleges kémiai anyagok, feladatuk az idegen antigén elfogása. Immunrendszerünk sejtjei különbözõ antitestet termelnek, mindegyiknek egy adott idegen antigén azonosítása és elfogása a feladata. Ez egy állandó harc az immunrendszer és a betolakodók között, melyek megpróbálják átalakítani antigénjeiket, hogy a szervezet ne ismerje fel õket. Amikor egy antitest összetalálkozik egy, a szervezetre ártalmas antigénnel (vírusok, baktériumok, folyadékok, táplálékok antigénjei), akkor az agglutinációnak nevezett folyamat játszódik le.

A vércsoport antitestek immunrendszerünk legerõsebb antitestei, vörösvérsejt agglutináló hatásuk olyan erõs, hogy akár szabad szemmel is azonnal észrevehetõ egy tárgylemezen. A kutatók azt is felismerték, bizonyos ételek agglutinálják az adott vércsoport sejtjeit, míg más vércsoportokét nem, ami azt jelenti, hogy az egyik vércsoport sejtjeire káros étel, a másik vércsoport sejtjei számára jótékony hatású lehet. Amikor olyan ételt fogyasztunk, amelynek lektinjei összeférhetetlenek a vércsoport antigénünkkel, azaz a vérlemezkékhez kapcsolódó szénhidrát-specifikus alkotóelemekhez, akkor a lektinek célba vesznek egy szervet, (vese, máj, agy, gyomor, belek, izületek stb.) és annak területén elkezdik agglutinálni a vörösvérsejteket. A különbözõ lektinek, más- más szervet, vagy szervrendszert vesznek célba, kellemetlen bélpanaszokat, májcirrózist okozhatnak, vagy leállítják a vesén áthaladó vér áramlását stb.

Az idegrendszer a legérzékenyebb a táplálékokban található agglutináló lektinekre. Sok fejfájósembernek csak egyszerûen át kellene térnie a vércsoportnak megfelelõ táplálkozásra és megszûnnének a kellemetlenségei. Vigyázat! Nem biztos, hogy az idegrendszert támadó agglutináló lektinek okozzák közvetlenül a fejfájást, hanem a bélrendszerre, emésztõrendszerre károsan ható agglutináló lektinek is okozhatják, ezért kell odafigyelni arra, hogy mit eszünk.

Nem elég csak a vércsoport-specifikustáplálkozást betartani, hanem oda kell figyelni az egyéb táplálkozási szabályokra is. Ilyen egyéb táplálkozási szabály az, hogy táplálékaink nagy víztartalmúak legyenek – általában mint az emberi test víztartalma (70%) -, ne legyenek agyon sütve, fõzve, tartósítva, hanem több mint 50%-ban nyers, hõvel nem károsított ételek legyenek. Az is fontos, hogy folyadékot mindig a táplálkozás megkezdése elõtt vigyük be a szervezetbe, mert hiába táplálkozunk megfelelõen, a táplálkozás után, közben megivott folyadék felhígítja az emésztõnedveket és a perisztaltika rosszul emésztetten vagy emésztetlenül, továbbítja a táplálékot a belekbe. Nagyon fontos szabály a nyugodt, kellemes környezetben történõ kapkodás mentes étkezés.

Elõször mindig a könnyen emészthetõ, a gyomorból hamar kiürülõ gyümölcsöket, zöldségeket, salátákat fogyasszuk, mert ha ezeket esszük utoljára, akkor a gyomorban nem tudják megelõzni, a hosszabb ideig emésztõdõ ételeket és elkezdenek erjedni, rothadni, már a gyomorban, aminek következtében toxinok és metilalkoholok keletkeznek, melyek akkor is rombolják a szervezetünket, ha vércsoport-specifikusan táplálkozunk. Legtöbb ember emésztõrendszere mozgó pálinka-fõzõhõz hasolít, mert állandó erjedés és alkoholképzõdés van a gyomrában, és a beleiben a helytelen ételtársítás és a helytelen táplálkozási sorrend miatt!!!!!

A káros lektinek jelenlétét a szervezetben nemcsak laboratóriumokban lehet bevizsgálni, hanem egy egyszerû vizeletvizsgálattal, az indikan teszttel, amely a bomlási folyamatokat méri. Ha a máj, az emésztõrendszer, a belek nem teljesen dolgozzák fel a folyadékot, akkor indoloknak nevezett toxikus melléktermékek keletkeznek. Ha elkerüljük a vércsoportunkra káros lektinfehérjéket tartalmazó, vércsoportunk számára nehezen vagy egyáltalán nem emészthetõ ételek fogyasztását, akkor az indikán szintünk alacsonyabb. Ha redszeresen, vagy akár alkalmanként fogyasztunk magas lektintartalmú, vagy számunkra nehezen emészthetõ ételeket, akkor az indikán szintünk magas lesz, ami arra utal, hogy sok karcinogén- rákkeltõ- anyag van a szervezetünkben.

Nézzük közelebbrõl, hogy mit értünk jótékony hatás alatt. Jótékony hatásúak azok az ételek, amelyek gyógyszerként hatnak a szervezetünkre, melyek fõleg betegség esetén gyógyszer nélkül is gyógyítanak azzal, hogy megerõsítik az immunrendszert. A semleges ételek, csupán táplálékként viselkednek, de szükség van rájuk a bennük lévõ nyomelemek, vitaminok és a kiegyensúlyozott étrend miatt. A tiltott ételek mérgezik a szervezetet, tehát a fogyasztásuk tilos!

Ételeink 50%-nál nagyobb része legyen jótékony hatású!

Nézzük, hogy a tilos ételek milyen hatásokat válthatnak ki a szervezetbõl:

• az emésztõrendszer nyálkahártyáinak gyulladása (ez népbetegség),

• az emésztési folyamatok befolyásolásával kiváltott puffadás (ez is népbetegség nálunk),

• a metabolitikus rátának, vagyis az anyagcsere-folyamatok sebességének a lassítása révén csökken a kalóriák elégetésének hatékonysága,

• csökken az inzulintermelés (az egyre növekvõ cukorbetegség fõ oka),

• a hormonális egyensúly megváltoztatása folytán vízvisszatartás (ödéma), pajzsmirigy megbetegedések és más hormonális problémák (terméketlenség, kóros elhízás stb.) kialakulása (e tekintetben is a világelsõk között vagyunk)!

Nézzük meg az egyes táplálkozáscsoportok és a vércsoportok összefüggéseit (a részletes megnevezést vércsoportra lebontva a táblázatok tartalmazzák):

 

0 vércsoport:

 

Sovány marhahúst, bárányt, borjút, halat, s vadat gyakran ehet, de egy adag nagysága fogásonként ne haladja meg a 12-18 dkg-ot, nõknél, gyermekeknél a 6-15 dkg-ot. Halaknál fõleg a tengeri halak és a fehérhúsú édesvízi halak (busa, amur) jótékonyak.

Tejet tejterméket, tojást és ezekbõl készült ételeket ne egyenek, mert nem jótékony hatású az ilyen étel. Csak a vaj, a kecske-és juhsajt ehetõ, mert semleges, tojásételt pedig csak hetente : 1-5 db-ot fogyaszthatnak, de nem egyszerre.

Az olajok zsírok, olajos magvak közül jótékony az olívaolaj, lenmagolaj, szójaolaj, tökmag, dió, tiltott viszont az általánosan a közétkeztetésben mindenütt jelenlévõ napraforgó olaj, földimogyoró és olaja, a kukoricaolaj, a mák, a mogyoróvaj, a földimogyoró vaj, pisztácia.

A hüvelyesekbõl is tiltott az összes szárazbabféle – kivéve a száraz, nem génmódosított szójababot –, lencseféle, a többi semleges hatású.

A gabonafélék és az abból készült kenyér, tészta, sütemény, kása, müzli között nincs jótékony hatású a vércsoportra. Annál több a tiltott, ilyenek: a búza, az árpa, a cirok, a kukorica, a durumbúza minden változata, a zabkorpa, a zabkenyér, a zabliszt.

A zöldségfélékbõl nagyon sokféle jótékony hatású van, de van néhány tiltott is., fõleg azokból, amelyekbõl hazánkban nagyon sokat fogyasztanak az emberek. Tiltott a karfiol, kelbimbó, padlizsán, az uborka, a termesztett és az erdei, mezei gombák, az olajbogyó, a lucerna és a burgonyafélék. Ezek levei is tiltottak!

A gyümölcsökbõl, zöldség-és gyümölcslevekbõl is sok jótékony áll rendelkezésre a „0” vércsoportúaknak. Itt is inkább a tiltottakat szükséges kiemelni. Ezek: földiszeder, eper, kókusz, mandarin, narancs, -kivéve a görög mininarancsot-, rebarbara és ezek levei.

A fûszerek is nagymértékben hatnak az immunrendszerre, ezért kerülni kell a káros fûszereket, ezek az összes ecet (az almaecet is!), az összes borsféle, a vanília, a szerecsendió. Tiltott az összes savanyúságféle és a ketchup is. Citromlével viszont korlátlanul lehet ízesíteni a salátákat.

A gyógyteák és gyógykivonatok közül sok a jótékony hatású, de tiltott a lucerna, az aloe (most ezt sztárolják), a bojtorján, a martilapu, az echinacea, az eperlevél.

Az italok közül jótékony hatású a pí- víz, a szódavíz, a cikória kávé és az ásványvíz. Tilos viszont a babkávé, még koffeinmentes változatban is, ugyanez igaz a fekete teára, tiltottak a tömény szeszesitalok, a sörök, a kólafélék, a diétás és nem diétás üdítõ italok.

0” vércsoportúaknak a betegségek megelõzése szempontjából különösen oda kell figyelni az anyagcsere folyamatok gyorssá tételére, a véralvadási aktivitás fokozására, a gyulladások megelõzésére és a pajzsmirigymûködésük stabilizálására, a bélflóra szinten tartására, mert ezek a gyenge pontjaik.

 

Mindenki számára ehetõ ételek, ha nem ismeri valaki a vércsoportját (jótékony, vagy semleges hatásúak)

Húsok: pulyka, strucc

Halak: sügér, busa, cápa, durbincs, ponty, : tõkehal, makréla, csuka, pisztráng, tok, keszeg, lazac, szardínia, teknõs,

Tojások: (csak) strucctojás, tyúktojás, fürjtojás (tyúktojásból heti 1-5 megengedett

Tej-, tejtermék: kecsketúró juhtúró, juhsajt, salisajt, scamorza sajt, szójatej, szójasajt, farmersajt, fetasajt, mozzarellasajt, kecske sajt,

Olajok zsírok: szõlõmagolaj mandulaolaj, mandulavaj, gesztenyeolaj, olívaolaj, lenmagolaj, tõkehalmájolaj, nemesszójaolaj, szójaolaj,

Olajos magvak: dió, mandula, gesztenye, bikk-mag, hikoridió, pekándió, macadamia

Babfélék, hüvelyesek: hosszúszárú zöldbab, hóborsó, fejtett bab, zöldborsó, disznóbab, zöldbab, jicama bab, északi bab, szójabab, vörös szójabab,

Gabonafélék: zabpehely, kétszersült , szójaliszt kenyér, ezékiel kenyér, gluténmentes, kenyér, köles, kölesliszt, köleskása, puffasztott köles, rizsliszt, rizskrém, fehér rizs, puffasztott rizs, tönkölybúza, zab,

Zöldségfélék: snidling, zöldhagyma, póréhagyma, fokhagyma, petrezselyem, paszternák, zeller, sárgarépa, cékla, karórépa, cukorrépa, kelkáposzta, amerikai kelkáposzta, fejes saláta, tépõsaláta, gyermekláncfû, torma, csicsóka, karalábé, spenót, mángold, sóska, lestyán, sütõtök, fõzõtök, pattiszon, cukkini, spárga, mogyoróhagyma, répalevél, brokkoli, cikória, sárgahagyma, lilahagyma, vöröshagyma,

Gyümölcsök: ringlószilva, aszalt szilva, cseresznye, meggy, ananász, alma, áfonya, hamvas áfonya, sárgabarack, õszibarack, nemesített földiszeder, (szeder és málna keresztezése), piros ribizli, egres, josta, datolya, fekete bodza, grapefruit, görög mininarancs, citrom, görögdinnye, sárgadinnye, aszalt füge, zöld füge, sötét szilva, zöld szilva, vörös szilva, kékszilva, cukordinnye, fehérszõlõ, piros szõlõ, mazsola nektarin, naspolya, körte, fa-eper, szeder, zöld citrom, kiwi, feketeribizli, málnafélék

Gyümölcslevek: zöldség- és meggylé, kiwilé, guaranalé, (csak rostos formában), fekete cseresznyelé, pet-re-zse-lyemlé, paszternáklé, szõlõlé, grapefruitlé, sárgarépa-lé, cukorrépalé, csicsókalé, karalábélé, feketeborókalé, szederlé, fa-eperlé, citromlé, körtelé, ribizlilé, nektarinlé, hamvas-áfonyalé, sárgadinnyelé, cukordinnye-lé, ananászlé, szilvalé sárgabaracklé, õszibaracklé, zellerlé, céklalé.

Fûszerek: fodormenta, tárkony, lestyán, agar, gyömbér , ánizskapor, ánizs, torma, fokhagyma, vöröshagyma, majoránna, menta, bazsalikom, babérlevél, kardamom, bergamott, borsmenta, rozmaring, zsálya, só, tamari, vegeta, kömény, turbolya, édeskömény, petrezselyem, zeller, kapor, koriander, szentjánoskenyérmag-por mustármag, fehércukor, barnacukor, melasz, méz, Canderel, Nutra-Sweet, juharszirup, rizsszirup, csokoládé, curry, alga, tengeri, hínár, szõlõcukor, karob, gejzírsó, algássó, szójasó, sáfrány, (kurkuma), oregánó, szurokfû, kakukkfû, borsikafû, szegfûszeg, tartár, szójaszósz.

Ízesítõk: zsírtaralmú salátaöntetek, olívaolaj citromlével, zúzott fokhagyma, valamint a fûszerek,

Lekvárok, dzsemek: az ajánlott gyümölcsökbõl.

Gyógyteák: tyúkhúr, gyermekláncfû, gyömbér, eperfalevél, szilfakéreg, kamilla, galagonya, pemetefû, édesgyökér, bodza, dong quai, zsálya, fodormenta, kakukkfû, macskagyökér, ginzeng, zöld tea, fehértölgykéreg, cickafark, vasfû, fehér nyírfa, homoktövis, máriatövis, zöld diólevél, csalán, zsurló, útifû, fagyöngy, citromfû, körömvirág, katáng, medvehagyma, medveszõlõlevél, levendula, kömény, borsikafû, árvacsalán, kisvirágú füzike, afedim, galaj, veronikafû, árvácska, mályva, málnalevél, borsmenta, csipkebogyó, szárcsagyökér, petrezselyem.

Italok: tisztított pí-víz ( a többi pí-víz erõsen szennyezett vízbõl készül!!!), szénsavmentes ásványvíz, zöld tea, vörösbor, fehér bor, cikória kávé, katáng kávé, Orgon-víz Kaqun-víz, Kyssui-víz, oxigénnal dúsított, alacsony ásványianyag tartalmú -550 mg! alatti vizek-, desztillált-víz ( a nem ioncserélt), a reverz-ozmózisos eljárással.

 

Üdvözlettel: W-V. László

 

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat