IR?


Inzulin rezisztencia

Pár hónapja azt vettem észre, ha több édeset vagy gyümölcsöt eszek,zavarosak lesznek a gondolataim és a beszédem. Erről szeretnék véleményt kérni a dr úrtól.


Válasz


Kedves János!

Ez is egy vércsoportos táplálkozástól függő betegség! Ha a 0-ás, vagy a B-s vércsoportú nem is fogyaszt sok édeset, a gluténtartalmú ételek, meg ha nem használják a cukorbetegséget megelőző fűszereket, akkor náluk előbb kialakulhat a cukorbetegség és az inzulin rezisztencia is. A cukrok és cukrok és édesítőszerek között is nagy különbségek vannak. A kókuszvirág cukor például egyik vércsoportnak sem jó, mert agglutinációt idéz elő. Sajnos a csokoládékba, süteményekbe is előszeretettel használják a kókusz cukrot és ha eddig nem volt inzulin rezisztenciájuk, akkor a kókusz cukor használata után lesz. Persze a répa-, nád-, és gyümölcscukrok, mint többfokozatú cukrok (poliszacharidok), főleg ha gluténtartalmú gabonafélékkel együtt használják, akkor az ismét fokozott inzulin rezisztenciát alakít ki, főleg az átlagnál gyengébb immunrendszerűek esetében. Meg kell tehát változtatnia az étkezését, mert számunkra a táplálék az "üzemanyag" és a rossz minőségű üzemanyagoktól a dízel és benzinmotorok sem működnek jól és előbb-utóbb elromlanak és vinni kell őket a szervízbe, ahol szükség esetén alkatrészeket is kell cserélni. Ez embereknél már betegségeket, sőt műtéteket is jelenthet! 23 éve gyógyítok a vércsoport szerinti táplálékokkal és gyors javulást lehet velük elérni a legyengült immunrendszerű beteg embereknél, ha megváltoztatják az eddigi megbetegítő életmódjukat és táplálkozásukat. A vércsoportunk a születéstől a halálig ugyanaz, tehát ez nem vércsoport szerinti diéta, hanem vércsoport szerinti táplálkozás, tehát nem csak egy ideig kell így táplálkozni, hanem ha egészségesek szeretnénk maradni, akkor életünk végig. Az ezzel kapcsolatos irodalom beszerezhető a www.vitaminstation.hu oldalról, vagy a Bijó Szakáruházból, de az országon belül sok bioboltból is. Ha már súlyos a rezisztencia, akkor már lehet, hogy a vércsoporton belül, a probléma megszűnéséig diétáznia kell a vércsoportnak megfelelő szabályok szerint.

A zsebben hordott mobil- és okostelefonok, folyamatos, 2 másodpercenkénti 1800 MHz-es digitális, 2 Watt teljesítményű impulzusainak az ártó sugárzásai is okozhatják a hasnyálmirigy gyengébb működését. Ezek ellen is lehet védekezni wi-fi védő gyűrűkkel (az ékszerészeknél lehet kapni és csináltatni, lehetőleg ezüstből, úgy, hogy a gyűrű a tenyér felé nyitott legyen), meg EMF (Elektro Modulációs Frekvencia) harmonizálókkal. Ezel kapcsolatban többet meg lehet tudni a www.bioactive-technology.de honlapról, csak fordító program kell hozzá, mert a szöveges rész németül van. A Yue Tube-on is vannak ezzel kapcsolatos ismeretek az "Elektrosokk" c, filmekben, amelyeket érdemes végig tanulmányozni

A szőlőcukrok diszacharidok, azaz kétfokozatú cukrok és azokat már lehet használni sütésre, főzésre, de a cukorbeteg által is használható, nem mesterséges édesítőszerek a stevia, a xilit, a nyírfacukor és az eritrit bátran használhatók.

Lehet csökkenteni az inzulin rezisztenciát a fűszerekkel is, amelyek már a gyomorban elkedik szétválasztani a fehérjéket, a szénhidrátokat és a keményítőket és kímélik a hasnyálmirigy működését,s így annak is csökken a szénhidrát lebontó feladata. Ezeket a fűszereket a kiszedett ételekre kell por formájában rászórni, fajtánként egy-két púpozott mokkás kanálnyit, s egyszerre lehet 46 félét is használni, de ezeket is a vércsoportnak megfelelően. Minden vércsoportnak jó a kurkuma, a gyömbér, a fekete kömény, a babérlevél, a torma, a kapor és a majoranna, és ételeknél meg még a szegfűszeg. 0-ások és B-sek használhatják ez erős paprikát. Édes ételeknél a B-sek nem használhatják a fahéjat, a többi vércsoport viszont igen.

Oda kell tehát figyelni jobban a táplálkozására és ne a gyomra irányítsa a táplálkozást, hanem az agy, azaz a tudása.  Remélem, hogy tudtam segíteni.

Üdvözlettel: László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat