adalékanyagok


adalékanyagok

 Tisztelt László! Azt szeretném megtudni, hogy a termék összetételeknél miért nincs feltüntetve (ha elkerülte a figyelmem, akkor elnézést) a hatóanyagon kívül a többi egyéb összetevő? Szerintem ez is lényeges! Igaz, ha előre tájékoztatnak vásárlás előtt, nem biztos, hogy megrendelem... Konkrétan a C vitaminokról beszélek, mert hiába természetes adalékanyagok a benne lévők, nem feltétlenül szeretné az ember feleslegesen a szervezetébe juttatni: pl.sellak, talkum. Eddig más cég -drágább- vitaminjait vásároltam, ezért is örültem, hogy rátaláltam a Vitamin Station vitaminjaira, de elbizonytalanodtam. Kérem, győzzön meg, hogy jó döntés a Vitamin Station termékválasztás! Válaszát előre is köszönöm: Csilla

 


Válasz


Kedves Csilla!

A fákon lévő mézgák nem károsak! Én gyermekkoromban is sokat ettem ilyeneket, főleg a meggyfa és a szilvafa mézgáit kedveltem. Ma is fogyasztok ilyeneket, annak ellenére, hogy ez rovarok váladéka! De mézet is fogyasztok, bár az is a rovarok váladéka! Sellaknak is nevezik.

A sellak Indiából, Thaiföldről származik, a Laccifer lacca nevű, fákon tenyésző növényélősködő rovar, a lakktetű váladékából készítik. A rovar leggyakrabban az Aleurites laccifera és a Croton lacciferus növények hajtásaiból táplálkozik, és testéből vöröses színű, sűrűn folyó nedvet választ ki. Ez az anyag vastagon beborítja a növény ágait, ezért sokáig úgy hitték, hogy a gyantát a fa izzadja ki a tetű csípése következtében; ma már tudjuk, hogy ez a megtermékenyített nőstény rovar váladéka, mely az ivadékgondozást segíti elő. A természetben minden ami az ivadékgondozást szolgálja sok hasznos anyagot tartalmaz.

A sellak ehető, emészthető, az egészségre nem ártalmas (bár arra érzékenyeknél allergiát okozhat, de én úgy látszik, hogy sem gyermekként, sem felnőttként, még nagy dózis elfogyasztása esetén sem vagyok rá allergiás), az élelmiszeriparban is használatos, édességeken és egyéb élelmiszereken fényes bevonatot képez. Ez az E904-es E-számú élelmiszer adalék. Ez egyben
a fogtechnika egy igen fontos segédanyaga is. Ott is nagyobb dózisokban alkalmazzák, mint ami a táplálék-kiegészítők felületén van. Ez olyan minimális mennyiség, hogy még napi 100 tabletta szedésénél sem okoz problémát, még az arra érzékenyeknél sem! Ne féljen tehát az élelmiszeriparban és a gyógyszeriparban használatos sellakoktól.

Nem kell félni a talkumtól sem! Az élelmiszer- és gyógyszeriparban használatos talkum az ráadásul bio minőségű, jele: E 553 b - Talkum [BIO]
Egyéb elnevezések: magnézium-szilikát-hidrát
A talkum elnevezés nagyon finom, porformájú magnézium-szilikát-hidrátot takar, amely a szilícium-dioxid (E 551) származéka. Oldhatatlan kristályai puhák, nagyon jól őrölhetők és zsíros jellegűek. Az emberi szervezet sem felvenni sem pedig hasznosítani nem tudja; átalakulás nélkül kiürül a szervezetből.
A por alakú élelmiszerekben a szilikát-kristályok az élelmiszer részecskéihez tapadnak, és megvédik azokat. Így meggátolják, hogy az élelmiszerrészecskék egymáshoz tapadjanak, és gondoskodnak arról, hogy a termék megőrizze a „folyósságát”. A csomagolóanyagok talkumos kezelése biztosítja, hogy az élelmiszer könnyen elválasztható illetve leoldható legyen róla. Ugyanez vonatkozik a táplálék-kiegészítők beltartalmára is!
Használata:
A talkum csak meghatározott élelmiszerekhez engedélyezett. Ezek közé tartoznak többek között:
• Fűszerek (mennyiségi korlátozás nélkül)
• Táplálék-kiegészítők (mennyiségi korlátozás nélkül)
• Konyhasó, konyhasó helyettesítő (max. 10 g/kg)
• Rágógumi (mennyiségi korlátozás nélkül)
• Rizs (mennyiségi korlátozás nélkül)
• Kolbászok (csak felületi kezelésre; mennyiségi korlátozás nélkül)

A talkum ezenkívül színezékek hordozóanyagaként is engedélyezett.
Mint láthatja, igen széles körben alkalmazzák, de sokan nem tudják róla, hogy gombaölő hatása is van, de ez a candidiázisban szenvedőknek még előnyös is lehet. Higgye el, hogy nem kell a talkumtól sem félni. A sokféle felhasználásból eredően bizonyára igen sok talkum átment már a szervezetében az emésztőcsatornákon, s még allergiás sem lett rá, ugyanis átalakulás nélkül minden formában és mennyiségben kiürül a szervezetből. Amennyi táplálék-kiegészítőt szedtem már az életemben, akkor tele lennék sziliciummal, ami egyben jó a bőrnek, hajnak, sok nő pedig szilícium tartalmú mellimplantátumokat tetetett fel magának...
Kérem tehát nyugodjon meg, mert ha valami árt, akkor én azt nem javasolnám. A Vitamin Station termékeket azért szeretem és szedem én is , mert azok minden szempontból megbízhatóak (különben nem lennék náluk tanácsadó sem), ráadásul 100% termékgarancia van rájuk, ami annyit jelent, ha valami problémája merülne fel a termékkel kapcsolatban, azt rögtön visszaküldheti és az árát visszafizetik Önnek!
Üdvözlettel: W.V.László   

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat