Az ember egészsége és a természet törvényei


Hogyan szokták az emberek gyógykezeltetni magukat?

Mindenki szeretné hatékonyan, gyorsan és kielégítő eredménnyel kezeltetni magát akár egy egyszerű fejfájásról, akár rákról van szó. Mindez nagyon logikusnak tűnne, ha csak egy húsból és csontokból álló „gépezetről” lenne szó. Az ember azonban nem ilyen, szervezete nem olyan egyszerű. A beteg azt követeli az orvostól, hogy hatékonyan és gyorsan gyógykezelje, az orvosok pedig igyekeznek eleget tenni ennek a követelménynek. Az ilyen gyógykezelés az életveszély mezsgyéjére sodorta az emberiséget, amelytől sürgősen, minden erőnket megfeszítve el kell távolodnunk.     

Az ember a Világmindenség elválaszthatatlan része. A Világmindenségben pedig nincsenek véletlenek. A természeti törvények mindenre és mindenkire vonatkoznak. A víz 100 Celsius fokon forr fel és 0 fokon fagy meg. A feldobott pénzérme visszaesik a földre a gravitációs törvénynek megfelelően. Vannak állandó természeti törvények, melyeket követve az ember biztosíthatja jó egészségét, megszegve őket pedig különböző betegségekbe esik.     

Az igazi gyógyulás soha nem következik be tablettáktól és orvosságoktól!     

Az egészséget nem lehet megtalálni az orvosságos üvegben, a sebész kése nyomán. Kétségtelen, hogy szükség van bizonyos orvosságokra, sebészi beavatkozásokra, kritikus esetekben ezek életmentők lehetnek. Önmagukban viszont képtelenek visszaadni az ember egészségét. Hippokratész, az orvostudományok atyja mondta: „Az étel orvosság, az orvosság étel legyen”. Tegye fel Ön a kérdést: mindennapi ételünkké válhatnak-e a gyógyszer porok, tabletták, injekciók?     

A mai világban csak azt arathatjuk le, amit elvetettünk. Ez az ok és az okozat összefüggésének törvénye. Az ember mindig saját sorsának gazdája lesz. A gyógyulás folyamata annak megértésével kezdődik, hogy az ember mindig önmaga oka a saját állapotának, és önmaga tudja csak ezt az állapotot megváltoztatni. Minden ember képes nemcsak kigyógyítani önmagát, de igazi egészséget is tud nyerni. Minden embernek arra van szüksége, hogy felelősséget vállaljon saját egészségéért. Senki más nem vállalhat ezért felelősséget – sem a szülők (kivéve, amíg felnevelik gyermeküket), sem a tanítók, sem az orvosok, sem a társadalom egésze.     

Az emberek egész életükben betegeskednek, fájdalmat éreznek, nem tisztázva ennek okait, korán  halnak meg. Ahhoz, hogy valóban egészségesek legyünk és ezt az állapotot egész életünkben megőrizzük, el kell sajátítanunk bizonyos elemi ismereteket arról, hogyan érjük ezt el.      Ezért először is nézzük meg, hogyan és miért keletkeznek az ember szervezetében a betegségek, és mit kell tennünk annak érdekében, hogy elhárítsuk a már meglévő betegségek okait és megakadályozzuk újak kialakulását.     

Mint már említettük, szervezetünkre olyan tényezők hatnak, mint az ökológia, a stressz, a helytelen táplálkozás. Ezeknek a tényezőknek a hatására a gyomorban a normális emésztési folyamatok helyett erjedés indul el, az étel rothadó-, elbomló tömeggé változik. A következő ételadagok összekeverednek ezzel a masszával, az erjedési folyamat tovább folyik, a gyomrunk egy moslékos vödörre kezd hasonlítani. A gyomorfal felülete megpuhul, elvékonyodik, mirigyei eltömődnek, gyulladási folyamatok kezdődnek. A gyomor nyálkahártyájának következtében gyomorhurut fejlődik ki, amikor pedig a gyulladási folyamat áthatol a gyomorfalon is, fekélyek keletkeznek. A rothadás során alkoholos erjedés is végbemegy a gyomorban és ilyenkor a képződő etilalkohol mellett (ezt a máj még úgy-ahogy fel tudja dolgozni) metilalkoholok is keletkeznek, melyek súlyos mérgek a szervezet számára.     

A továbbiakban a táplálék a nyombélbe jut, ahol ugyanazok a folyamatok zajlanak le, mint a gyomorban. Majd a félig megemésztett, erjedő, rothadó massza a vékonybélbe kerül, fokozatosan tönkreteszi azt. A tönkretett bélben nem, vagy rosszul szívódnak fel a tápanyagok. Végül az egész megemésztetlen táplálék a vastagbélben ülepszik le, mérgezi az egész szervezetet. A vastagbél belső falát sűrű hálózat fedi, ezen keresztül megy végbe a tápanyagok felszívódása. A mérgek a bélfalakon át a nőknél a méhhel, petefészkekkel és hólyaggal, a férfiaknál a hólyaggal és a prosztatával érintkeznek és a mérgek ezen szervekbe átszivárogva megbetegítik azokat. A rothadási és bomlási folyamatok következtében a vastagbél falán először egy vékony hártya keletkezik, amelyből idővel székletkövek képződnek. Ezek tömege sok-sok kilogramm is lehet.     

Megnőnek a vastagbél méretei, divertikulumok keletkeznek, a hasüreg hatalmas mennyiségű mozdulatlan masszát, rengeteg székletkövet tartalmaz, amely nyomást gyakorol a szomszédos belső szervekre. A vastagbél falain és a hasüregen át könnyen jutnak toxikus anyagok a szervezetbe, mérgezik a belső szerveket: a májat, a veséket, a gyomrot, a hasnyálmirigyet, az epehólyagot, stb.     

Az emberekben 30 éves korukra, a nem megfelelő táplálkozás miatt akár 10-12 kg székletkő is keletkezhet. Ilyen körülmények között szó sem lehet jó tápanyag felszívódásról és a belső szervek normális működéséről.     

Fokozatosan különböző betegségek jelentkeznek. A vastagbél ereiben levő vér nyomásának és pangásának következtében aranyér, visszértágulás, thrombophlebitis alakul ki. Különböző szervekben kövek képződnek. A mérgek következtében rákkeltő vegyületek alakulnak ki, amelyek a nőknél fibrómák, myómák, fibromyómák, ciszták kialakulásához vezetnek. A férfiaknál a rákképző anyagok elsősorban a dülmirigyben halmozódnak fel, prosztatagyulladást okoznak. A mérgezés hosszú folyamat, gyakran már gyermekkorban jelentkezik. Mindezek a folyamatok addig tartanak, amíg meg nem jelenik a betegség. És akkor megjelenik mindenfajta betegség: a természet bosszúja a helytelen táplálkozásunkért.     

A mérgek első gátját a máj és a vesék képezik. Elszennyeződésük következtében azonban egyre képtelenebbek megtisztítani a vért. Ezután az egész szervezet a toxinok rohamának célpontjává válik, mindenek előtt az érrendszer és a szív, s ezért szív- és érrendszeri betegségek jelennek meg. Minden betegségünk az érrendszer és a keringés rossz működése miatt alakul ki. Példaképpen vegyük az egyik legelterjedtebb betegséget, a magas vérnyomást. Tegyük fel, hogy a szív nem egyéb, mint egy szivattyú, a vérerek pedig csővezetékek. Idővel az erek falain lerakódik a szervezet által meg nem emésztett kalcium (különösen veszélyes a szervetlen kötésben lévő kalcium, amit pl. a kemény ásványvizek tartalmaznak), koleszterin lemezecskék képződnek, az erek keresztmetszete beszűkül. Ha pedig a szív-szivattyú ugyanolyan ritmusban dolgozik, mint korábban, a vérnyomás emelkedik. Hogy csökkentsük a vérnyomást, értágító gyógyszereket kezdünk szedni. Idővel azonban a vérerek még jobban eltömődnek, falaik törékennyé válnak. Kénytelenek vagyunk növelni az orvosság adagját vagy erősebb hatású készítményekre térünk át. Mindez végül szívinfarktushoz vagy agyvérzéshez vezet. Talán mégis jobb lett volna mindenek előtt megtisztítani a lerakódásoktól a vérereket, valamint úgy táplálkozni, olyan tiszta vizet fogyasztani, amely nem idéz elő lerakódásokat az érfalakon.    

Minden betegség a rossz keringésre vezethető vissza. Ha nem jó minőségű a vér (szennyezett, kevés benne a tápanyag, vitamin, nyomelem, stb.), vagy ha nem elegendő mennyiségű (szűk keresztmetszeten kevesebb tápanyagot kapnak a sejtek, a besűrűsödés miatt lassúbb a keringés), akkor a sejtjeink hiányosan és alultápláltak, a sejtek toxinjait nem tudja felvenni a keringés a rossz vénák miatt, ezért a sejt megbetegszik. Ha sok sejt betegszik meg, akkor egy szerv is megbetegszik, ha egy szerv beteg, beteg lesz  a szervezet is.    A mérgekkel telített vér táplálja agyunkat, az pedig eltorzított jeleket kezd továbbítani testünk szerveinek munkájáról. A szervezet működésében zavarok keletkeznek, amelyek előbb vagy utóbb valamilyen betegség kialakulásához vezetnek. Romlik a látás, rosszabbodik az emlékezőképesség, a hallás. Az érrendszeren keresztül a toxinok eljutnak testünk minden részébe, lerakódnak az ízületekben, a testszövetekben. Allergia, ízületi gyulladások, reuma, verőér- és ideggyökér gyulladás, stb. lép fel.     

Amikor a szervezetünk mérgekkel telített, megkezdődik a salakanyagok kiürítése azokon a szerveken keresztül, amelyeknek kijárata van testünkből. Orrunkon, gégénken át egyre több nyálka távozik, sokat köhögünk. Az allergiások is így szabadulnak meg a lerakódásaik egy részétől. Ha már ez az út is eltömődött, a mérgek más utakat keresnek maguknak az arcüregben, füljáratokban, szemekben, a nőknél a hüvelyben. Majd amikor már ezek a kijáratok is lezáródnak, a toxinok a bőrön és a tüdőn keresztül próbálnak távozni szervezetünkből. Arról, hogy szervezetünk mérgekkel telített, bűzös lehelet, kiütések, kelések, különböző ekcémák, allergiák tanúskodnak. Az orvosok különböző kenőcsök, sprayk segítségével próbálják megszűntetni ezeket a kellemetlen tüneteket. A bajok oka azonban magában a szervezetben keresendő, amit a legtöbb esetben figyelmen kívül hagyunk.     

Minden nap fogat mosunk, mosakodunk, tisztálkodunk, szervezetünk azonban elsősorban belülről szennyezett, és ez a szennyezettség évről évre egyre nő. Az emberiség első számú betegsége a szervezet egyre nagyobb méretű belső elszennyeződése. Ezeket többnyire a nem megfelelő táplálékok idézik elő! Számunkra a táplálékunk az üzemanyag! Fontos, hogy ne csak a külsőnkkel törődjünk, hanem a belsőnkkel, „üzemanyagunkkal” is.      A betegségek kialakulásának egyik legfőbb oka a vitaminok, ásványi sók, aminosavak, egyéb mikro- és makroelemek hiánya. Az emberi szervezetnek minden nap legalább 13-féle vitaminra és minimum 60-féle ásványi sóra van szüksége. Ezek 60-80 %-át azonban nem kapja meg. A szükségesnél kevesebb kalcium, szelén, cink, vas, króm, jód és egyéb anyag, vitamin jut szervezetünkbe. Ezeknek az anyagoknak zöme nem kellő mennyiségben található meg táplálékunkban. (Magyarországon a jód még a talajban sincs meg, ezért mindenkinek kellene szerves jódkészítményt fogyasztania naponta alga tabletták formájában.) Ezért a szervezet a csontokból és más életfontosságú szövetekből vonja ki azokat, mivel a vér ásványi anyag tartalmát optimális szinten igyekszik tartani. Ennek következtében kimerül a szervezet ásványi anyag tartaléka (pl. csontritkulás). A magyar talajok, de az európai talajok többsége is szelénben szegények. A szelén nagyon fontos nyomelem és egyben antioxidáns is, amely a sejtmegújulási, sejtregenerálódási  folyamatainkat szabályozza a szervezetünkben, ezért Magyarországon mindenkinek kellene naponta szednie, testtömegtől és nemi hovatartozástól függően (férfiaknak több kell) 100-300 mikrogramm szelént, szerves (kelátos) kötésben, étkezés előtt.      

Egész életünk során szervezetünk igyekszik biztosítani önmaga részére az egészséges fejlődéséhez és normális működéséhez szükséges anyagokat. Bármelyik elem hiányában a szervezet az ugyanehhez a csoporthoz tartozó legkönnyebben hozzáférhető elemet építi be. Így például, ha a szervezetben nincs elegendő kalcium, azt a stroncium-90 elemmel helyettesíti. A felszívódott stroncium-90 lerakódik a csontokban, fogakban, sugárzásnak veti alá a környező sejteket, megbontja a szervezet normális működését és fokozatosan daganatos betegségek kialakulásához vezet. Ha a szervezetben nincs elegendő kálium, cézium-137 elemmel helyettesíti azt, amely (akár csak a stroncium-90) bőven megtalálható környezetünkben, még az ivóvízben is. A cézium-137 az izmokban és a reproduktív szervekben, többek között a herékben és a petefészkekben raktározódik el. Ha táplálékunkban kevés a jód, a szervezetünk a jód-131 elemet építi be, amely a pajzsmirigyben összpontosul. A pajzsmirigybe jutva a jód-131 megzavarja annak működését, idővel pedig pajzsmirigy rákot okoz. Mivel a pajzsmirigy a belső elválasztású mirigyek sajátságos diszpécseri központja, a radioaktív sugárzás által okozott károsodását lehetetlen túlbecsülni, következményeit pedig nem lehet megjósolni, hiszen tulajdonképpen az egész szervezet egyensúlyának megbomlásáról van szó. Szerencsére az emberi szervezet bizonyos kiválasztó képességgel rendelkezik, előnyben részesíti a nem radioaktív elemeket. Vagyis, ha a táplálékban, a levegőben és a vízben mindkét elemfajta jelen van, nem a radioaktív elemeket fogja előnyben részesíteni. A közönséges elemek teljes hiánya azonban a radioaktív elemek felszívódásához vezet. A vízerek és egyéb földsugárzások radioaktív jódot tartalmaznak, ezért betegszünk meg, ha ilyen helyeken fekszünk.    A jelenlegi körülmények között egészségünk fenntartása érdekében minden nap pótlólagos vitamin és ásványi só bevitelre van szükségünk.     

Gyakran halljuk, hogy régen az emberek semmilyen vitamin és ásványi anyag készítményeket nem szedtek, mégis tovább éltek. Ez valóban így volt. Akkor még a helyes talajművelési eljárások miatt megújultak a talajok is! Jelenleg azonban a talajok kimerültek, a környezet pedig vegyszerekkel és radioaktív elemekkel, s újabban chemtraillal szennyezett. Az élelmiszerek –feldolgozásuk következtében- elveszítették biológiai értékeiket. Ennek következtében ma senki nem vesz magához elegendő mennyiségű tápanyagot. Korábban nem érték szervezetünket olyan mértékű sugárzások ( nukleáris, Am, Fm, digitális, mikró, szatellit, stb.), mint napjainkban, mely sugárzások elviseléséhez még több vitaminra és ásványi anyagra volna szükségünk, mint nagyanyáink korában volt szükség. A vitaminokat és ásványi anyagokat együtt kell fogyasztani, mivel egyikük felszívódása gyakran egy másik komponens felszívódásától függ. Ez a szinergizmus. A komplex készítményekkel a hiányzó vitaminokat, nyomelemeket és ásványi anyagokat biztosítani tudjuk szervezetünk számára.      Sok vitamin és ásványi anyag már akkor bomlani kezd, amikor a gyümölcsöt vagy a zöldséget leszüretelték, hosszabb ideig tartó tárolásuk pedig gyakorlatilag megsemmisíti azok tápértékét. Majd főzzük, sütjük a táplálékot, megsemmisítve ezzel az azokban lévő vitaminok túlnyomó részét.     

Az emberi szervezet képes bizonyos vitaminok előállítására, de ásványi anyagokat nem tud létrehozni. Ezek pedig a szervezet működéséhez elengedhetetlen biológiai serkentők. Még a legnagyobb mennyiségű szervezetbe juttatott vitamin sem képes javítani egészségünket a szükséges makro- és mikroelemek nélkül. Ma sokan mesterségesen előállított vitaminokat szednek. Ha azt állítanánk, hogy a szintetikus vitaminok ugyanolyan hatásúak, mint a természetesek, ez egyenlő lenne azzal, mintha azt mondanánk, hogy a szén, a grafit és a gyémánt között nincs különbség, pedig mindegyiknek 100 %-os a széntartalma. Léteznek azonban természetes anyagokból (algák, csírák) kivont vitamin- és ásványi anyag porok, tabletták, kapszulák, melyekkel biztosítani lehet a mai szennyezett világunkban is a szervezetünk számára szükséges tiszta tápanyagokat!    Ma a legkorszerűbb táplálék kiegészítők, melyeket mindenkinek szednie kellene, a vércsoportoknak megfelelően összeállított vitaminok és ásványi anyag készítmények (Vital 0, Vital A, Vital B, Vital AB, Full Spektrum, Every One). vagy pedig egyenként kell szedni, napi, akár 10-15 db táplálék-kiegészítőt. Mindegyiknél be kell tartani, hogy melyiket szükséges étkezés előtt, melyiket étkezés közben és melyiket étkezés után, vagy étkezés végén szedni. Ugyanis, ha rossz étkezési fázisban fogyasztjuk, akkor rossz lesz, vagy egyáltalán nem lesz hasznosulásuk a szervezetünk számára!  

 'Dr.Weixl-Várhegyi László

Rólunk

A termeszetdoktor.hu oldalt azért hoztuk létre, hogy az egészséges életmóddal kapcsolatban érdeklődőknek iránymutatást és új információkat adhassunk.

Várhegyi László természetgyógyász publikációival az életmóddal elkövethető egészség-károsításokra segít felhívni a figyelmet, melyet előadásaival, videóival, illetve a nyilvános kérdésekre adott válaszaival próbál továbbítani az ezirányú érdeklődők felé.

Személyes konzultációi alkalmával lehetőséget ad mindenkinek arra is, hogy közösen keressék meg az életmódbeli buktatókat és együtt találjanak rá személyre szabott megoldásokat.

Receptgyűjteményünkkel igyekszünk színesíteni a háziasszonyok repertoárját egészséges és gyorsan elkészíthető ételekkel.

Köszönjük, hogy oldalunkat olvassa!

A termeszetdoktor.hu oldalain olvasható információk, tanácsok, szolgáltatások nem helyettesíthetik az orvosi véleményt, ezért kérjük, hogy minden panaszával forduljon szakorvoshoz!

Az oldalon való böngészéshez Firefox használata ajánlott. 

adatkezelési nyilv. szám: NAIH-100315/2016.


Legutolsó kérdések

Petefészek ciszta
2024-04-21 12:49:46

Petefészek ciszta
2024-04-21 08:59:55

Vetélés
2024-04-20 23:05:53

MINDEN KÉRDÉS

Kapcsolat